Nem sikerült legyőznünk a Sopront

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Sopron vendégei voltunk. Glenn, Antóni és Polster hiányzott, így Heinrich Róbert szűk rotációval vághattak neki az összecsapásnak.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 102-85 (25-26, 29-21, 26-16, 22-22)
Sopron, Zárt kapuk mögött, Jv: Kapitány, Fodor, Major

Sopron KC: Elmore 17/3, Thompson 4, Fazekas 7/3, Jogela 30, Padgett 13, Csere: Borisov 17/9, Halász 4, Takács 9/9, Werner, Sitku, Bagó, Supola 1. Vezetőedző: Kostas Flevarakis

ZTE KK: Duren 18/6, Wiggs 12, Bonifert 11/3, Szabó 18/3, Vuko 7/3, Csere: Simon 3/3, Völgyi 4, Donaldson 12/3. Vezetőedző: Heinrich Róbert

Duren büntetőivel kezdtünk, de gyorsan magához ragadta a vezetést a Sopron (8-4). Bonifert pillanatai következtek, aki előbb jól büntetőzött, majd egy távolit is elsüllyesztett a soproni gyűrűben (8-9). A negyed feléhez közeledve próbált előnyt szerezni a Sopron, de Duren távolijával egyenlítettünk (14-14). Felváltva vezettek a csapatok. A folytatásban előbb Szabó szerzett labdát és zsákolt, majd Elmore estében szerzett kosarat. Látványos akciókat vezettek a csapatok, a védekezésre pedig kevésbé figyeltek. Az utolsó percbe kanyarodva Szabó hármasával kerültünk előnybe, majd Jogela fordított két közelivel. A játékrészt végül Wiggs kosarával megnyertük (25-26).

Másfél perc elteltével Borisov nyitott egy távolival, majd Wiggs gól plusz fault akciójával fordítottunk ismét (28-29). A 14. percben próbált ellépni a Sopron, tették ezt Elmore és Borisov tripláival, amire Donaldsonnak volt válasza (38-32). Egyértelműen Borisov volt a motorja a házigazdának, míg a csapatunkban jobban eloszlottak a pontok. Távoli dobásokkal próbálkoztunk, kevés sikerrel. A 16. percben Szabó közelije után időt kért a Sopron (42-36). A rövid szünet után két gyors kosárral tíz pontra nőtt a hazai előny (46-36). A 18. percben újra időt kért a Sopron, mert előbb Szabó, majd a csapatkapitányunk passzából Bonifert volt eredményes (46-40). Az újabb taktikai szünet után Halász kétszer is könnyen ziccerezett, majd a padról beszálló Simon szerzett egy távolit (50-43). A negyed vége a Soproné volt és hétpontos előnnyel mehettek pihenőre (54-47).

A nagyszünet után Vuko és Takács váltott távolit. Kimaradt dobásaink után gyorsindításokból szerzett 11 pontos előnyt a házigazda (61-50). Időkérés után sem tudtunk megújulni és fokozatosan nőtt a hátrányunk. A 25. percben Vuko távolijával mozdultunk előbbre, de azonnal jött Takácstól a válasz. A soproni légiósok, köztük Jogela, jól teljesítettek. A 29. percben Takács hármasával már húsz ponttal vezetett a Sopron. A negyed végén Duren büntetőivel csökkent a hátrányunk (80-63).

Donaldsonnak köszönhetően 5-0-val kezdtük a záró negyedet. A 32. percben Flevarakis mester időt kért, mert Wiggs közelijével 11 pontra feljöttünk (81-70). Hamar átlendültek a holtponton a hazaiak és Borisov kosaraival újra elléptek (90-72). Jogela megállíthatatlanul játszott. A 38. percben Padgett dobta a soproniak századik pontját. Ezen a napon a Sopron pontosabb játékkal, jó egyéni teljesítményekkel nőtt csapatunk fölé és megérdemelten nyert.