Nem sikerült nyernünk Debrecenben, oda a kupaszereplés

Nagy tétje volt az idei év utolsó bajnokijának a Debrecen ellen, hiszen amelyik csapat nyer, az ott lehet a Magyar Kupa nyolcas döntőjében. Ez most a DEAC-nak sikerült.

DEAC-Zalakerámia ZTE KK 98-92 (28-15, 27-30, 19-22, 24-25),
Debrecen, Jv: Tőzsér, Goda, Fodor

DEAC: Moody 20, Polyák 3/3, Manigat 25/15, Borisov 22/6, Tóth 19/3, csere: Omenaka 2, Harrison 5/3, Bognár 2, edző: Kovács Adrián

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 14/3, Johnson 27, Williams 26/6, Szabó 10/6, Agafonov 8, csere: Djuric 7/3, Doktor-, Simon-, edző: Bencze Tamás

Borisov és Tóth is hármassal nyitott, míg mi négy kísérletből sem szereztünk pontot. A 3. percben már 10-0-át mutatott az eredményjelző, Bencze Tamás pedig időt kért. Három és fél perc kellett az első kosarunkhoz, amit Williams szerzett (12-2). Nem történt változás a játékban Moody és Polyák tripláival szárnyalt a DEAC (23-4). Egyedül Williams volt képes pontot szerezni. Ki is írhattuk volna a negyed végén, ha nem talált volna be Bibbins, hogy DEAC- Williams 28-15!

A második negyed már jobban alakult, hiszen végre Williams mellett Szabó és Johnson is elkezdte gyűjtögetni a pontokat. Három perc alatt 15-9-et futottunk (37-30). Kiegyenlítődött a találkozó, de a lepattanókat továbbra is sokkal jobban szedték a hazaiak. Djuric triplájával öt pontra, majd Williams kosarával háromra zárkóztunk (42-39) 3,5 perccel a negyed vége előtt. Elég volt egy kis figyelmetlenség, eladott labdák és a hazaiak újra tíz pontra tornázták a különbséget (55-45).

A nagyszünet után Bibbins gól+jó akciójával kezdtünk, majd Johnson védekezett jól és duplájával a 24. percben 62-56-ra jöttünk fel. Sajnos mindig volt egy debreceni kéz, ami szállította a pontokat és így nem sikerült tartósan közel maradni ellenfelünkhöz. Négy perccel a negyed vége előtt Johnson kosarával 7 pontra zárkóztunk, majd a bedobásnál Djuric szerzett labdát és adott gólpasszt Johnsonnak. (65-60). Harrison dobott távolit és újra ellépett a Debrecen. Bibbins triplájával 72-67-re zárkóztunk! Tóth Ádám utolsó pillanatos kosarával zárult a játékrész (74-67).

A záró negyed elején mindent megtettünk, hogy ledolgozzuk a hátrányunk és Johnson, majd Szabó közelijével lőtávolba kerültünk (78-75). A 33. percben Agafonov duplájával és Bibbins büntetőivel, amit Harrison sportszerűtlen hibája miatt dobhatott, már csak egy pont volt a DEAC előnye (80-79).  Nem sikerült fordítanunk ellenben Manigat vezérletével újra elhúzott a hazai csapata (86-79). A hajrában már nem sikerült újítanunk és a Debrecen 10 ponttal ellépett tőlünk (91-81).A végén még Williams hintett egy távolit így alakult ki a végeredmény (98-92).

A Debrecen jó kezdésének és jó lepattanózásának köszönhetően megérdemelten nyert és jutott a Magyar Kupa nyolcas döntőjébe. Fotó: Bálizs Zsuzsa