Nem sikerült nyernünk Kecskeméten

A 16. fordulóban a Kecskemét vendégeként lépett pályára csapatunk. Hullámzó mérkőzésen, a második félidőben nagy hátrányból állunk fel, de a találkozó végén sokat hibáztunk és a pontosabban játszó házigazda nyert.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét- Zalakerámia ZTE KK 93-81 (33-27, 21-19, 19-20, 20-17)
Kecskemét, Jv: Praksch, Kapitány, Lengyel

Kecskemét: Bogues 12/3, Sinik 15/6, Kucsera 5/3, Ivkovic 3/3, Karahodzic 12, csere: Wittmann 9/6, Lukovic 16/6, Dramicanin 21/6, Körmendi, Tóth Bal., Tóth Bar., edző: Stojan Ivkovic

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay 3/3, Hicks 24/9, Paige 11/3, Ostojic 12/3, Tóth Á. 9. csere: Németh 6, Keller 5/3, Mishula 11/3, Csuti, edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Tóth Á. 35’,

A házigazda kapta el jobban a rajtot, de Ostojic pontjaival a 2. percben kiegyenlítettünk (5-5). A 3. percben Hicks duplájával és Csátaljay triplájával kerültünk előnybe (7-11). A negyed feléig kézben tartottuk a játékot, de ekkor jött egy nagyobb hullámvölgy, amit jól használt ki a KTE és sikerült ellépniük csapatunktól. A negyed végén Hicks hármasával zárkóztunk, de Karahodzic közelijével hat ponttal járt előttünk a Kecskemét (33-27),

Tóth és Hicks kosaraival kezdtük a második negyedet, majd Hicks távolijával egy pontra zárkóztunk (33-32). Három perc elteltével Kucsera talált a gyűrűnkbe, majd Németh tette fel pontosan a játékszert és szerzett kosarat Dramicanin mellett (35-34). Átfordulva a negyed felén Hicks újabb hármasával átvettük a vezetést (35-37). A folytatásban megtört a lendületünk és Sinik hármasaival, öt ponttal ellépett a KTE (44-39). A félidő utolsó momentumaként Wittmann szerzet távolit faulttal együtt, amivel így tíz ponttal vezetett a félidőben a Kecskemét (54-44).

A nagyszünet után úgy tűnt jól folytatjuk a mérkőzést, de nem így történt, hiszen nem működött a védekezésünk és támadásban sem hoztuk az elvárható szintet. A negyed felénél már 65-48-ra vezettek a hazaiak. Sajnos a büntetődobások sem mentek, így nehezen lépdeltünk előre. Hicks és Ostojic törte meg a góltalanságukat, de továbbra sem tudtunk kilábalni a gödörből (69-53). Használt az időkérésünk és Hicks büntetőivel, majd Mishula és Keller hármasaival 8-0-át futva zárkóztunk (69-61). Hazai időkérést követően Mishula faulttal együtt szerzett közelit (69-64). A negyed végére sajnos megint elengedtük a hazaiakat (73-64).

A záró negyed elejét jó energiákkal kezdtük és kezdtük eltüntetni a különbséget. A 34. perc elején Paige és Mishula tripláival egy pontra zárkóztunk (77-76). Hazai időkérés után Paige középtávolijával 17 pontos hátrányt égettünk el (77-78). Két gyors kosárral vette vissza az előnyt a KTE (81-78). A 37. percben Dramicanin pontjaival 9-0-át futott a Kecskemét (86-78). Az utolsó három percen belül Paige ziccert hibázott, a KTE pedig Kucsera hármasával gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést (89-78). Döntőnek bizonyult, hogy a 34. perctől öt percig nem tudtunk kosarat szerezni és a Kecskemét jobb összpontosítással és pontos dobásokkal megnyerte a találkozót (93-81).