Nem sikerült Pakson nyernünk

Fontos mérkőzés várt csapatunkra Pakson szombaton este és titkon bíztunk a bravúrban is.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 93-81 (30-25, 10-24, 30-13, 23-19)

Paks, Cziffra, Farkas, Kulcsár (dr. Gincsai)

Atomerőmű SE: Kovács 19/3, Ruják 2, Faust 22/9, Henton 19/6, Eilingsfeld 8/3. Csere: Norfleet 3/3, Jevtovic 11, Williams 2, Medve 2, Horváth 5/3. edző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Ware 11/3, Thompson 18/3, Gulyás 9/3, Szabó 13/3, Agafonov 16/3. Csere: Doktor -, Green 12/6, Durázi 2, Bagó-, edző: Bencze Tamás

Egy szektornyi szurkoló kísérte el csapatunkat a mérkőzésre, ahol szinte hazai pályát varázsoltak.

Gulyás kosarával kezdtük a találkozót és a remek rajtot követően a 2. percben Szabó triplájával, öt ponttal elhúztunk (2-7). Lassan ébredt a Paks és Agafonov távolijával tovább nőtt az előnyünk (4-10). Faust és Kovács pontjaival tartották a lépést a hazaiak. A negyed felénél Henton egyenlített, majd Faust 2+1-vel távolodott az ASE (17-12). Szabó törte meg a hazaiak lendületét Thompson lecsorgó ziccerét bepöcizve a gyűrűbe (17-14). A Paks keményen védekezett és nehezen tudtuk a festéken belülre kerülni. Kovács büntetői után Agafonov szerzett egy közelit, majd Eilingsfeldet hagytuk triplát dobni (22-16). A 7. percben Medve és Jevtovic büntetőivel, majd Norfleet hármasával már 12 ponttal vezettek a hazaiak. Egész pályán kitámadott az ASE, ami nagyon nem feküdt nekünk. A 8.perc elején Ware közelije a legjobbkor jött (28-18). Hazai időkérés után Thompson szerzett egy közelit, majd Agafonov 2+1-vel zárkóztunk tovább (28-23). A negyed Eilingsfeld büntetőivel és Agafonov zsákolásával zárult (30-25).

Ware és Henton váltott kosarat egy perc elteltével a második negyedben (32-27). Szorítottunk a védekezésünkön, ami végre úgy működött, ahogy szerettük volna. A 14. percben Szabó büntetőivel, valamint Green és Gulyás dupláival átvettük a vezetést (33-32). Jevtovic büntetőivel fordított az ASE, de Green hármasával ismét mi vezettünk (34-36). Thompson pontjaival tartottuk az előnyünk (38-40). A 18. percben Green büntetőzött pontosan, majd Jevtovic szerzett egy közelit, amire Agafonov büntetői érkeztek válaszul (40-44). Az utolsó percet megnyomtuk és Agafonov újabb büntetőivel és Thompson triplájával, kilenc ponttal megnyertük a félidőt (40-49).

A nagyszünet után Faust és Gulyás is triplával kezdett, majd Szabó és Ruják is szerzett egy-egy közelit (45-54). A 23. percben Henton szórt egy távolit, amire Szabó egy közelivel felelt. Felpörgött a játék és több volt a ponttalan átadás is. A negyed felénél Henton szerzett újabb távolit, majd egy perc elteltével Kovács közelijével lőtávolon belülre került az ASE (53-56). A 26. percben Ware és Horváth is triplát szerzett, majd Durázi büntetőivel tartottuk a távolságot (56-61). A negyed hajrájában pontosabban játszott a Paks és Eilingsfeld és Faust pontjaival fordítottak (62-61). Sok volt az eladott labdánk ebben a negyedben. Kovács és Williams közelijével távolodott a Paks, majd a negyed végén Faust és Horváth büntetőivel nyolc pontos előnyt szereztek (70-62).

Jó védekezéssel és két gyors kosárral (Gulyás, Thompson) kezdtük a záró negyedet (70-66). A hazaiaknál Kovács volt elemében és dupláival, valamint  Henton büntetőivel áll vissza a nyolcpontos különbség (76-68). A 33. perc elején Faust hármasa után időt kértünk (79-68). A rövid taktikai szünet után Szabó segítette a gyűrűbe Doktor ziccerét, majd Green triplájával zárkóztunk (79-73). Tovább zárkózhattunk volna, de sok ziccert hibáztunk. A negyed felénél Agafonov büntetője után Medve vétett sportszerűtlen hibát, amiből Thompson szerzett pontokat (81-76). Sajnos a bónusztámadásból nem dobtunk kosarat, nem úgy Jevtovic (83-76). Három perccel a vége előtt Henton három büntetőt dobhatott és nem hibázott, majd Jevtovic közelijével erősítette meg előnyét az ASE (88-76). A hajrában visszaesett a teljesítményünk és a koncentrációnk is. A hazaiak biztosan őrizték előnyüket és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.