Nézők előtt, győzelemmel búcsúztunk a hazai pályától

NB1/A

A 2020/2021-es szezon utolsó hazai mérkőzését játszottuk Jászberény ellen. Védettségi igazolvánnyal, ebben az idényben először ülhettek nézők a lelátókon.

Zalakerámia ZTE KK- Jászberényi KSE 91-71 (26-21, 26-20, 16-23, 23-7)
Zalaegerszeg, 101 néző, Jv: Dr. Mészáros, Boros, Lengyel

Zalakerámia ZTE KK: Simon 6, Simó 6, Bonifert 19/3, Szabó 26/3, Vuko 19/3, Csere: Antoni 11/9, Völgyi, Büki, Csuti 4, Makkos. edző: Heinrich Róbert

Jászberényi KSE: Ruják 10, Katona 17/12, Füzi 11/3, Czirbus 9, Primorac 17/9, Csere: Filipovic 7. edző: Patai Benjámin

A mérkőzés előtt kiderült, hogy Simon Kristóf tudja vállalni a játékot, így kezdett is az irányító poszton. Mellette, a bajnokságban először Simó Bence kapott bizalmat.

Vendég pontokkal kezdődött a találkozó, majd a 3. percre Szabó Zsolt hét pontjával fordítottunk (7-4). A negyed feléhez közeledve kettő távolival fordított a vendégcsapat. Felváltva potyogtak a kosarak, a védekezés egyik oldalon sem volt acélos. Valamivel magasabb hőfokon pörögtünk és Szabó ponterős játékának köszönhetően (első negyedben 15 pontig jutott) vezettünk (26-21).

Szabó ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. A negyed első felében próbáltuk tartani a távolságot a Jászberénytől (33-27). A játékrész felénél előbb Bonifert, majd Vuko zsákolt látványosan. A 18. percben Szabó távolijával és Simon ziccerével tíz pont fölé kúszott az előnyünk (46-35). Jó ritmusban kosárlabdáztunk és megérdemelten vezettünk a félidőben (52-41).

A nagyszünet után ismét a Jászberény kezdett pontosabban, de gyorsan rendeztük a sorainkat és visszaállítottuk a tízpontos különbséget (62-52). Próbáltuk őrizni az előnyünket, de a vendégek egy jó hajrával négy pontra zárkóztak (68-64).

A záró negyedre az eddig csordogáló mérkőzés, hirtelen élessé vált. Négy perc alatt 2-2 pontot szereztek a csapatok, ami a védekezés javulásának és a kapkodásnak volt betudható (70-66). Vendég időkérést követően nagyobb fokozatra kapcsoltunk és 17-0-s futással gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést (87-66). Az utolsó két percben egymás után jöttek a fiatalok. Közülük Csuti Kornél előbb egy szép centerezés után, majd egy kézéptávoli dobással tette le névjegyét a mérkőzésen.

Remek hajránknak köszönhetően, egyébként végig vezetve, megérdemelt győzelemmel búcsúztunk a hazai pályától ebben az idényben (91-71).