Nyernünk kellett volna, de nem volt elég átütő erő a játékunkban

Az alapszakasz második körének nyitómérkőzésén a Kecskemét ellen játszott csapatunk. Egy végig kemény, de sportszerű mérkőzésen a hibáinkat jobban kihasználó KTE nyert.

KTE-Duna Aszfalt- Zalakerámia ZTE KK 97-91 (21-18, 22-21, 27-23, 27-29)

Kecskemét, Jv: Pálla, Boros, Nyilas.

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 16/9, Green 21, Derasimovic 20/3, Dramicanin 15/6, Karahodzic 7, csere: Molnár M. 6, Mészáros 8/6, Dimic 4, edző: Forray Gábor

Zalakerámia ZTE KK: Ware 24/12, Thompson 9/3, Gulyás 3/3, Szabó 14/9, Agafonov 20, csere: Bagó 6, Papp 2, Fuller 10/6, Doktor 3/3. edző: Bencze Tamás

Gulyás, majd Ware triplájával kezdtünk, amire csak Derasimovicstól érkezett egy dupla válaszként (2-6). A 3. perc elején Ware duplájával növeltük előnyünket (2-8). Összekapta magát a KTE és egy 7-0-s rohanással átvette a vezetést (9-8). A 6. percben Ware triplájával fordítottunk, de Mészáros azonnal válaszolt, szintén egy triplával (14-13). Kétpercnyi gólcsend után Karahodzic és Bagó váltott kosarat (16-15).  A hajrában pontosabban játszottak a hazaiak és Wittmann triplájával, öt ponttal elléptek, amiből Bagó az utolsó pillanatban szerzett duplával faragott egy kicsit (21-18).

A második negyed elején Wittmann távolijával növelte előnyét a KTE (24-18). Thompson büntetőivel és Szabó triplájával kettő pontra zárkóztunk a 3. perc derekán (25-23). Dramicanin rázta meg magát és egy duplával és egy triplával lőtte távolabb csapatát (30-23). Szabó és Fuller is szerzett egy-egy triplát, amire csak Molnár duplája érkezett (32-29). A negyed felénél Agafonov pontjaival zárkóztunk, de Mészáros és Green visszaverte a próbálkozásunkat (39-33). A hátralévő kettő percet megnyomtuk, Bagó, majd Ware duplájával közelítettünk, Agafonov büntetőivel pedig kiegyenlítettünk (39-39). Az utolsó fél percet nem tudtuk kivédekezni. Molnár zsákolásával és Wittmann büntetőivel négypontos előnybe került a Kecskemét (43-39).

A nagyszünet után Agafonov és Szabó kosaraival egy pontra feljöttünk (44-43). Green gyorsan tett róla, hogy ne egyenlíthessünk, majd Wittmann triplájával került egyre messzebb a KTE. Molnár és Green kosaraival a 24. percben már 11 pontos hazai előnyt mutatott a tábla (55-44). Valamelyest szorítottunk a védekezésünkön és pontosabban is támadtunk, így a 26. percben Ware közelijével négy pontra csökkentettük a hátrányunk (59-55). A hajrában Derasimovic rázta meg magát és pontjaival újra 10 egység fölé kúszott a különbség (70-59). A negyed végén doktor Peti hármasával maradt a közte nyolc (70-62).

A záró negyed elején Agafonov büntetőjével és Thompson zsákolásával közelítettünk (70-65). A 33. percben Mészáros távolijával és Green duplájával állt vissza a tízpontos különbség (77-67). A folytatásban állandósult a 8-10 pontos hazai előny. A hajrában Ware kettő távolival faragott a hátrányunkon, majd Fuller duplájával öt pontra zárkóztunk (95-90). A végén Green még kettő, Ware pedig egy büntetőt értékesített és így alakult ki a 97-91-es végeredmény. Összesítésben kevesebb ponttal kaptunk ki, mint amivel nyertünk és ez a végelszámolásnál sokat érhet.

Bencze Tamás: - Gratulálok, megérdemelten nyert a Kecskemét. Nyernünk kellett volna, de olyanokat hibáztunk, amiket nem lett volna szabad. Jó dobószázalékunk volt, adott volt minden a győzelemhez, ha fejben kontrolláljuk a támadó lepattanókat, nem adunk el nem kikényszerített labdákat, akkor ez meg is lett volna. Ezek a hibák mindig a kritikus pillanatokban voltak. 2-3 pontos különbségről 10 pontra hízott a Kecskemét előnye. Nem volt átütő erőnk, sportszerű, kemény meccs volt, amihez nem alkalmazkodtunk túl jól. Amikor védekezésben visszaléptünk, a Kecskemét azonnal megbüntette. Talán annyi a pozitívum, hogy kevesebb ponttal kaptunk ki, mint amennyivel a Kecskemét veszített nálunk.

Fotó: hunbasket.hu