Nyert és az elődöntőbe jutott csapatunk!

A mindent eldöntő ötödik negyeddöntő összecsapáson nehezen lendültünk játékba a DEAC ellen. Több mint harminc percen keresztül irányítottuk a mérkőzést, már 17 ponttal is vezettünk. A Debrecen kihasználta a hibáinkat és az utolsó pillanatokra visszajött a meccsbe, de fordítania már nem sikerült. Így a tavalyi évhez hasonlóan idén is az elődöntőbe menetelt csapatunk, ahol a címvédő Falco KC vár ránk.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 75-74 (27-20, 22-18, 15-18, 11-18)
Zalaegerszeg, 1420 néző, Jv: Földházi, Győrffy, Győrfy R.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 8/3, Szalay, Paige 9/3, Ikpe 11, Tóth 13, csere: Keller 3/3, Ostojic 6, Németh 4, Csátaljay 7/3, Ona Embo 14/9. edző: Matthias Zollner

DEAC: Edwin 12/6, Neuwirth 6/6, Drenovac 26/9, Williamson 9/3, Buljevic 4, csere: Mócsán 7/3, Tadic 7, Garamvölgyi 3/3. edző: Andjelko Mandic

Tóth Ádám büntetőjére Edwin öt ponttal válaszolt, majd újra Tóth következett (3-5). A 2. perc elején Williamson büntetőivel próbált ellépni a DEAC (3-7). Kellett egy kis idő, amig elértük az üzemi hőfokot és a 4. percben Paige duplájával és hármasával fordítottunk, majd Hicks szerzett faulttal együtt kosarat (11-7). A negyed felénél Edwin kapott sportszerűtlen hibát, Ikpe pedig két büntetőt helyezett a gyűrűbe (13-7). Felváltva szereztek kosarat a csapatok, tartottuk ötpontos előnyünk (17-12). A 7. perc elején Neuwirth hármasával zárkózott a Debrecen, mi Ona Embo büntetőivel maradtunk lőtávolon kívül (19-15). A DEAC most is kintről jobban célzott. A negyed végén Keller és Ona Embo hárompontosaival őriztük az előnyünk (27-20).

Mócsán hármassal kezdődött a második negyed, majd Tóth forgatta meg védőjét és szerzett közelit (29-23). Mindkét csapat a védekezésre fordított nagyobb figyelmet, így a támadások gyakran akadoztak. A 14. perc elején Csátaljay szerzett a gyűrű alól közelit (33-26). A negyed felénél Ona Embo és Ikpe pontjaival nyolc ponttal vezettünk (38-30). A játékrész második felében jött egy rövidebb hullámvölgy  és a vendégek ezt kihasználva négy pontra zárkóztak (40-36). A 18. perc elején Hicks hármasával törtük meg a Debrecen lendületét (44-36). A félidő hajrájában kezdett fáradni a vendégcsapat és védekezésben is lemaradtak játékosainkról. Csátaljay hármasával és Ikpe büntetőivel átléptük a tíz pontos különbséget, ami a félidőre is megmaradt (49-38).

Kettő vendég támadás kivédekeztünk a nagyszünet után, Tóth pedig faulttal együtt szerzett kosárral növelte előnyünk (51-38). Újabb kimaradt debreceni dobást követően Tóth pöcizte a gyűrűbe Paige kimaradt közelijét, majd Németh ziccerezett az Edwin-től csent labdával (55-38). A negyed feléhez közeledve kimaradtak a dobásaink, a vendégeké viszont beestek és 9-0-át futva tíz ponton belülre zárkóztak (55-47). Időkérés után sem javult a játékunk és a DEAC egyre közelebb zárkózott (55-49). A 27. perc elején Ona Embo törte meg a góltalanságunkat egy távolival, majd Ikpe büntetőjével újra tíz pontos előnyt mutatott az eredményjelző (59-49). Nem adta könnyan magát a DEAC és Garamvölgyi triplájával közelítettek. Tóth Ádám látványosan blokkolta Garamvölgyit, majd Ona Embo büntetőzhetett (61-52). Rossz passzok, eladott labdák, majd újabb Tóth blokk. Drenovac ziccere után nagyon kellett Ona Embo újabb hármasa (64-56).

Németh és Edwin váltott kosarat a negyedik játékrész elején (66-58). Koncentrálni kellett, mert a vendégek is komolyan gondolták, hogy nyerni jöttek Zalaegerszegre. Hosszú időre beragadtunk a térfelünkre, szerencsére a DEAC nem tudott kosarat szerezni. A 34. perc elején Tóth büntetőjével léptünk előrébb (69-61). Mindkét csapaton látszottak a fáradtság jelei, sokat birkóztak egy-egy labdáért és a támadások is lelassultak. Tóth közelijére Williamson triplával felelt, majd Drenovac közelijével  tovább zárkózott a Debrecen (71-66). Még egy utolsó nekirugaszkodás kellett. A 37. perc elején Paige nem hibázott büntetőt (73-66). Vendég időkérés után Hicks varázsolta a gyűrűbe a labdát, de egyből kaptunk egy távolit, majd eladtuk a játékszert (75-69). Szerencsére ne, tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, egészen az utolsó percig, amikor Edwin hármasával lőtávolba érkezett a DEAC (75-72). Kosarat kellett szerezni, ehelyett eladtuk a labdát, amiből Drenovac szerzett könnyű ziccert (75-74). Hosszan támadtunk, de Hicks dobása kimaradt és a győzelemért támadhatott a vendégcsapat. Szerencsére Mócsán dobása rövid lett, így végül, ha nehezen is, de ott van csapatunk az elődöntőben!

fotó: Katona Tibor