Őrült végjátékban fordítottunk és győztük le az ASE-t

Sorozatban harmadik hazai bajnokiját játszotta csapatunk szombaton, melyen az ellenfelünk az Atomerőmű SE volt. Az első félidő szoros játékot hozott, majd a nagyszünet után jött egy nagy lefagyás, amiből a mérkőzés hajrájában sikerült kilábalnunk és megfordítanunk a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 81-78 (26-21, 15-17, 14-30, 26-10)
Zalaegerszeg, 1460 néző Jv: Tőzsér, Makrai, Major

Zalakerámia ZTE KK: Trice 5/3, O’Reilly 13/3, Polster 11/9, Smith 21/6, Ostojic 10, csere: Keller 6/6, Zsíros, Rakicvic 13/3, Csuti 2, Németh. Edző: Sebastjan Krasovec

ASE: Edwin 14, Pajor, Atkinson 16, Eilingsfeld 11/3, Buckingham 10/3, csere: Taiwo 2, Kovács 13/6, Grubor 6/6, Frank 6/6, edző: Csirke Ferenc

Nehezen melegedtek be a kezek a találkozó elején, hiszen több dobást is elhibáztak a fiúk. A vendégeknél Eilingsfeld kapta el a ritmust és hamar összeszorgoskodott öt pontot, míg nálunk sorra jöttek a hárompontosok, előbb O’Reilly, majd Polster kétszer is eredményes volt. A negyed felénél 13-7-s vezetésnél Csirke Ferenc időt kért. A rövid taktikai megbeszélést követően is lendületben maradtunk és Polster már a harmadik távoliját süllyesztette el a vendég gyűrűben. Rakicevic is kosárral szállt be a padról. Jó volt látni a csapat hajt és küzd az első perctől kezdve (20-13). A 8. percben Smith közelijével már kétszámjegyű volt a különbség (24-13). A hajrában Buckingham és Kovács hármasaival zárkózott a Paks (26-21).

Keller hármassal nyitott, Kovács gyorsan válaszolt egy duplával a második negyed elején (29-23). A vendégek próbálták felpörgetni a játékot, de ez pontokban nem igazán jelentkezett. Csuti harcolt meg egy dupláért, míg Polster remek passzot kapva Ostojicstól és szerzett ziccert (33-25). A negyed felénél pontatlanságunkat kihasználva Atkinson zárkóztatta az atomvárosiakat. A 15. percben Frank hármasával egy pontra olvadt az előnyünk (33-32). Mindkét csapat kisebb hullámvölgybe került, melyből Keller hármasával próbáltunk elmozdulni (37-33). A 19. percben Polster sportszerűtlen hibájából kovácsolt előnyt a Paks (37-38). Smith labdaszerzésből szerzett kosárral fordított, majd O’Reilly verte meg az alapon a védőjét és szerzett könnyű ziccert (41-38).

Atkinson duplájára Smith egy hármassal válaszolt, majd Trice szerzett egy középtávolit (46-40). Egy támadáson belül öt pontot sikerült engednünk ellenfelünknek, egy faultot és egy technikait is begyűjtve (46-45). A 24. percben Atkinson közelijével újra fordított az ASE (48-49). Kiélezett közdelem folyt a parketten, ahol felváltva vezettek a csapatok, de nagy előnyt egyik félnek sem sikerült kiharcolnia. A 27. percben Edwin közelijével négy ponttal ellépett a vendégcsapat, amire Krasovec mester időkéréssel reagált (52-56). A Paks próbált minél messzebb tartani bennünket a gyűrűtől és távoli dobásokra kényszeríteni, ami eredményes volt, mert nem igazán ment a dobása fiúknak. Kezdett szétesni a játékunk és nyílni az olló az ASE felé (52-63). A negyed utolsó percébe fordulva O’Reilly kosarával mozdultunk el a holtpontról, de azonnal vissza is zuhantunk, hiszen egy technikait kapott reklamálásért a padunk, amiből ismét hátrányunk keletkezett (55-68).

Nem lassított a vendégcsapat a záró negyed elején sem és Grubor hármasával az eddigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (55-71). Feszült volt a hangulat a parketten és a lelátókon is. Mindenki érezte, valamit változtatni kell, mert elmehet a meccs. A 34. percelején Rakicevic triplájával tíz pontra zárkóztunk (64-74). A fiúk kezdtek felpörögni és ezt Csirke Ferenc időkéréssel próbálta visszavetni. Az utolsó négy perc kezdődött, amikor Smith büntetőivel, majd Trice triplájával kapaszkodtunk (70-76). labdát szereztünk és Smith hármasával már lőtávolba érkeztünk (73-76). Izgalmas végjáték kezdődött, Smith faulttal együtt szerzett kosarat és a ráadás büntetőjével kiegyenlítettünk (78-78).  Smith labdát szerzett Rakicevic pedig kosárral fejezte be a támadást (80-78). 11 másodperccel a vége előtt eladtuk a labdát, de a videózást követően kiderült, hogy egy vendégjátékosról hagyta el a játékteret labda. Ostojic-nak odaütöttek, aki csak egyik büntetőjét értékesítette. 5.9 másodperc volt vissza, de a vendégek távoli kísérlete kimaradt, így vért izzadva sikerült fontos győzelmet szereznünk.