Pakson is nyertünk, ezzel elkerültük a playout-ot

Az alsóházi küzdelmek negyedik körében az Atomerőmű SE vendégeként léptünk pályára A küzdelmes összecsapáson vendégek vezetve, a szezonban negyedszer is legyőztük az ASE együttesét, mely sikerrel kiharcoltuk az élvonalbeli tagságot és elkerülték a playoutot.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 69-78 (15-23, 20-22, 15-10, 19-23)
Paks, JV.: Papp, Frányó, Minár

Atomerőmű SE: Taylor 17/6, Frank 2, Brown 1, Eilingsfeld 22, Goins 5, csere: Pajor 6/6, Kovács 2, Brzoja 8/3, Pacevicius 6, Kis. Vezetőedző: Jan Pavlik

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 17/3, Takács, Decosey 16/6, Barnett 24/12, Horti 4. csere: Polster, Révész, Parks 8/6, Holton 4, Németh 5/3. Vezetőedző: Emir Mutapcic

Kipontozódott: Barnett 32', Holton 34'

Kapkodva kezdték a találkozót a csapatok. Hamarabb nyugodtunk meg és Wilson és Barnett pontjaival előbb 4-0-ra, majd 6-4-re vezettünk. Hiába fordított a Paks a negyed felénél, a sorozatban 7 pontot szerezve fordítottunk (8-13). Hazai időkérést követően Barnett szerzett távolit, amivel tovább növeltük az előnyünk (8-16). A paksiak mezőnyből rosszul céloztak és csak büntetőkkel tudtak faragni a hátrányukon. Jól védekeztünk és megérdemelten vezetettünk a 15-23-ra.

A második negyed elején beragadtunk, nem sikerültek a dobásaink és az ASE 13-2-es futással fordított (28-25). A 15. percben Emir Mutapcic időt kért, ami hasznosnak bizonyult és sorozatban kilenc pontot szerezve visszavettük a vezetést (28-34). A félidő hajrájában újabb hullámvölgy jött, amiből Barnett ponterős játéka hozta ki csapatunkat. Sikerült visszaállítanunk az előnyünket, sőt Wilson utolsó másodpercben szerzett ziccerével két ponttal megtoldottuk az első játékrészhez képest (35-45).

A nagyszünet után is nagy csata folyt a parketten, igaz a színvonal alább hagyott, hiszen sok volt a pontatlanság a csapatok játékában. Öt perc alatt 5-5 pontot gyűjtöttek a felek (40-50). Az „altatásból” a Paks ébredt hamarabb és négy pontra csökkentette a hátrányát (47-51). A negyed végére összekapták magukat a fiúk és öt pontot megtartottunk az előnyünkből (50-55).

A záró negyed kezdetén mindent megpróbált a Paks, de szerencsére minden hazai pontra volt válaszunk, így nem változott a különbség (55-60). Wilson egyéni villanásai kellettek, hogy a tartani tudjuk az előnyünk. Az sem vetette vissza csapatunkat hogy rövid időn belül Barnett és Holton is kipontozódott. A 36. percben Németh hármasa levegőhöz juttatott minket (58-65). A Paks nem hagyta magát és másfél perccel a vége előtt két pontra zárkóztak (67-69). Az utolsó percen belül Parks hármasa után Taylor ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, a büntetőket pedig Németh értékesítette (67-76). A végjátékban taktikusan játszva hoztuk a találkozót és matematikailag is biztosítottuk az elsőosztályú tagságunkat.