Palánkos kosárral nyert a Szolnok

A 12. fordulóban, amely egyben az idei utolsó hazai mérkőzésünk volt a Szolnoki Olajbányászt fogadtuk. A fiúk nagyot harcoltak, de az utolsó pillanatban fordítottak a vendégek.

Zalakerámia ZTE KK- Szolnoki Olajbányász 77-78 (24-25, 18-14, 15-23, 20-16)
Zalaegerszeg, Jv: Györffy, Nagy, Major

Zalakerámia ZTE KK: Parks 13/3, Guyton 15/6, Polster 2, Barnett 15/3, Holton 7. csere: Wilson 15/6, Bonifert 1, Csuti, Horti 9, Németh. Edző: Emir Mutapcic

Szolnoki Olajbányász: Solano 20/12, Pallai 2, Cummings 7, Cakarun 17, Subotic 22/12. csere: Pongó 10/6, Zsíros, Kovács, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik

Sikerült elhoznunk a feldobást és Parks büntetőjével ill. Guyton közelijével kezdtünk (3-0). Az első vendég kosárra több mint két percet kellett várni. Guyton hármasa után a 4. perc elején fordított a Szolnok (6-7). Kiestünk a ritmusból és nem találtuk a vendégek gyors játékának ellenszerét. A 6. percben 8-17-es állásnál időt kértünk. Wilson beállása hozott lendületet a játékunkba és az utolsó percre két pontra csökkentettük a hátrányunkat (20-22). A harcos játékunknak és Parks utolsó másodperces kosarának köszönhetően egy pontra zárkóztunk (24-25).

Jó ritmusban kezdtük a második játékrészt, Parks és Holton pontjaival sikerült fordítanunk (29-27). A 12. perc elején Subotic ellen fújtak sportszerűtlen hibát, de csak egy pontra tudtuk váltani a lehetőséget (30-27). Agresszívan, már a saját térfelünkön letámadott a Szolnok és a negyed felénél Subotic büntetőivel fordítottak (30-31). Összeszorított fogakkal küzdöttek a fiúk, többször megkérdőjelezhető ítéletekkel sújtva. A 18. percben Barnett kosarával 39-33-ra vezettünk, majd Solano triplájára ismét Jordan válaszolt (42-36). a félidő végül Solano hármasával, de ami fontosabb hazai vezetéssel zárult (42-39).

Az akarat és a harcosság a nagyszünet után is megmaradt és jó megoldásokat választva tartottuk az előnyünket. Barnett és Holton is nagyot küzdött a gyűrűk alatt és pontokkal is segítették csapatunkat (50-43).  A 24. percben némi tanácskozás után Solano dobhatott három büntetőt, mivel a videózás után dobás közben szabálytalankodtunk. Guyton rögtön válaszolt egy távolival, majd Horti szerzett újabb közelit (55-48). Egy rövid kihagyás elég volt és a Szolnok ledolgozta a hátrányát (55-53). Változtatnunk kellett volna, de nem sikerült, Cakarun pedig büntetőkkel egyenlített (55-55). Hosszú támadásokat vezettünk, de eredmény nélkül. A vendégeknél Solano szinte egyedül vitte hátán csapatát (57-62).

A záró negyed elején mindkét együttes pontatlanul játszott, nehezen akart megszületni az első kosár. Guyton pontjaival, majd Wilson távolijával 7-0-s futással fordítottunk (64-62). Vendég időkérés után Barnett zsákolt egy gyorsindulás végén. Szenvedett a Szolnok, nem találta a védekezésünk ellenszerét. A negyed felénél Cakarun törte meg a vendégek góltalanságát (68-64). A 37. percben Pongó hármasával kezdett elfogyni az előnyünk, Subotic pedig büntetőkkel egyenlített (69-69). Barnett büntetőivel kerültünk előnybe, majd Solano pontozódott ki a hajrára. A 38. percben Holton tette vissza Bonifert lecsorgó közelijét (73-69). Izgalmas végjáték következett. Parks hármasával tartottuk a lélektani előnyt (76-73). A Szolnok nem adta könnyen magát és Cakarun közelijével egy pontra feljöttek (76-75). 17 másodperc volt vissza, a vendégek faultoltak, Guyton csak egy büntetőt értékesített, Subotic pedig egy palánkos hármassal fordított Szolnok nyerte meg a mérkőzést (77:78).