Pályán az utánpótlás

U 12, Gyermek Kupa, A-csoport, 5. forduló, Szombathely.

Zalakerámia ZTE KK-Ifjú Sólymok Szombathely 51-70 (16-13, 16-24, 8-13, 11-20)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 4, Hunyadi 14, Soltész 5, Flaisz 1, Beledi 2. Csere: Takács, Ouldamar B. 19, Csegezy 1, Szalai Z. 2, Sulyok 3, Csizmadia. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - Betegséghullám söpör végig a csapaton, emiatt öt játékos nem tudott elutazni velünk. Akik jöttek, közülük is többen betegségből visszatérve kellett, hogy játszanak. Ezekkel az előjelekkel vágtunk neki az 5. fordulónak. A Szombathely ellen az első félidőben tudtuk tartani magunkat, sokáig vezettünk is, a második félidőre elfáradtunk, nem tudtunk olyan intenzitással játszani,  ahogyan szoktunk. A meccs végére teljesen szétestünk, ami nem volt ránk jellemző eddig, így alakult ki a nagyobb különbség.

Zalakerámia ZTE KK-Körmendi Törpördögök 62-68 (10-25, 23-21, 10-11, 19-11)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 1, Hunyadi 11, Soltész 6, Flaisz, Beledi 4. Csere: Takács 6,  Ouldamar B. 25, Csegezy 1, Szalai 5, Sulyok 2, Csizmadia 1. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - A Szombathelytől elszenvedett vereségünk után egyből játszottuk a második mérkőzést a Körmend ellen, amely  kihasználta, hogy nem a megszokott keretünkkel tudtunk játszani. Az első negyed után 15 pontos előnyre tett szert. Ezután kiegyenlített volt a mérkőzés, sőt, a második félidőben egyre közelebb kerültünk a Körmendhez. A hajrában nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést, de arra már nem maradt se időnk, se energiánk, hogy megfordítsuk az eredményt. Annak örülök, hogy végül volt tartása a csapatnak, küzdöttünk, ahogy egy ilyen helyzetben lehet.

U16, regionális bajnokság, alapszakasz, Zalaegerszeg.

Zalakerámia ZTE KK „B” – Falco KC 90-53 (23-14, 21-14, 23-11, 23-14)

Zalakerámia ZTE KK „B”: Boncz 13, Aranyosi 13/3, Kámán 6, Rékli 11/3, Röszler 21/3. Bánfi, Kakas 6, Rinkó 6, Szalai Zs.10/6, Kovács V. 2, Vértes 2. Vezetőedző: Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - A mérkőzésen egyenletes támadójátékot mutatva, lendületesen játszva sikerült magabiztosan nyerni a szombathelyi csapat ellen. Ezúttal kevesebb egyénieskedés mellett, több passzal, a labdát jobban járatva támadtunk, míg védekezésben - különösen az első félidőben – hatékonyabban működtünk. A lepattanók megszerzésében ezúttal is alulmaradtunk, amit a szerzett labdákkal tudtunk kompenzálni.

Galéria a képre kattintva

Zalakerámia ZTE KK „B” – CREDOBUS Mosonmagyaróvár 63-68 (14-23, 19-15, 20-16, 10-14)

Zalakerámia ZTE KK „B”: Boncz 24/12, Rinkó, Kámán B. 2, Rékli 2, Szalai Zs. 17/9. Csere: Bánfi 6/6, Kakas 2, Aranyosi 8/6, Gergály 2, Kovács V. Vezetőedző: Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - Az első negyed gyengébb kezdése után abban a stílusban játszottunk, ami a csapatunk számára kedvező és a gyerekek fejlődése szempontjából szükséges. Sajnos ugyanazok a hibák voltak jellemzőek, mint a korábbi mérkőzéseken. Ezúttal is sok támadólepattanót engedtünk az ellenfelünknek, és számos második szándékú kosarat szereztek ellenünk. A második és harmadik negyedben feljavult a védekezésünk, ekkor sokkal motiváltabban, lendületesebben játszottunk. Ettől a támadásaink is ritmusosabban alakultak, különösen a távoli dobásaink lettek pontosabbak. Az utolsó negyedre ezt nem tudtuk tartani és a szoros végjátékban az eladott labdáinknak és az elhibázott dobásaink következtében nem sikerült nyerni.

U18 Főtábla A csoport:

Zalakerámia ZTE KK -Zsíros Akadémia 72 -85 (22-21, 15-26, 21-18, 14-20)

Zalakerámia ZTE KK: Tóth Barnabás 7,Takács Levente 18/3,Novák Téglás Patrik 21/12, Gyimes Áron 16/9, Böcskei Bálint, Horváth Bálint 6/3, Billege Martin 4, Tóth Marcell. edző: Bödör Ferenc

Bödör Ferenc: Még az egyre nagyobb problémáink ellenére is a mi részünkről többet vártam a mai mérkőzéstől. Dekoncentráltan kezdtünk, holott az ellenfelünk is rengeteget hibázott ebben a periódusban, lehetett volna esély egy jó kezdésre. Utána már csak futottunk az eredmény után, voltak jó dolgaink , de ez kevés volt ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk az eredményt. Ebben a helyzetben minden pályán lévőnek kellene hozni legalább egy átlagos teljesítményt és a belépőknek is tartani kellene ezt. Ma ezt nem tudtuk megvalósítani így nem tudunk mást csak gratulálni az ellenfelünknek.

NKA- Pécs/B-Zalakerámia ZTE KK 74-41 (16-16, 17-11, 15-7, 26-17)

Zalakerámia ZTE KK: Tóth Barnabás 6, Takács Levente 6, Novák Téglás Patrik 14/9, Gyimes Áron 7/3, Tóth Marcell, Böcskei Bálint 3/3, Hosszú Nátán 2, Horváth Bálint 3. Edző: Bödör Ferenc

Bödör Ferenc: Mindig az a csapat, ami rendelkezésre áll, azzal kell megküzdeni a győzelemért. Most 15 percig tudtuk nagyjából azt megvalósítani, amit elképzeltünk, de képzett, dinamikus ellenfelünk, nagy rotációval rendelkező ellenfelünk folyamatos nyomás alatt tartott bennünket. Minden hibát kíméletlenül kihasználtak és ebből könnyű kosarakat értek el. Igazából a támadójátékunkkal volt probléma, még ebben az összeállításban is kreatívabb kosárlabdát kellett volna játszanunk. Ehelyett kicsit öncélúvá vált a játékunk és ebből nem tudtunk igazi dobóhelyzetet kialakítani, nem használtuk a tiszta dobóhelyzetbe kerülőket, ez pedig egy akadémiai csapat ellen nem fog működni. A pályán lévő öt embert kellene használnunk támadásban is, ez ma nem jött össze.