Parázs hangulatú mérkőzést játszottunk a regnáló bajnokkal

Az idei év első rangadóján a címvédő Falco KC volt a vendégünk.

Zalakerámia ZTE KK- Falco Vulcano Energia KC Szombathely 89-98 (17-27, 26-27, 19-23, 27-21)
Zalaegerszeg, Jv: Kapitány, Kaskötő-Csabai, Kulcsár

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 16/12, Johnson 28/12, Williams 19/12, Szabó 7, Agafonov 14, csere: Gulyás -, Doktor-, Simon-, Djuric 5/3, edző: Bencze Tamás

Falco Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker 8/6, Curry 23/9, Benke 6, Filipovity 7, Reddic 15, csere: Perl 19/3, Váradi 11/3, Lake 2, Washington 5, Bíró-, Krivacevic 2, edző: Gasper Okorn

Szinte csordultig megteltek a lelátók az év első mérkőzésére. A feldobás után Reddic szerezte az első kosarat, majd Johnson duplájával és Bibbins triplájával fordítottunk (5-4). A 2. perc elején Johnson triplájával vettük vissza az előnyünk, majd egy kicsit megakadt a támadójátékunk. Benke duplájával és Curry triplájával kerültek előnybe a vasiak (8-11).  A megyed felénél időt kértünk. A 7. perc elején Szabó törte meg a vendégek 11-0-s futását (10-17). Hooker triplájával tíz pontra nőtt a címvédő előnye (10-20). A hajrában nehezen tudtuk feltörni a vendégek védelmét és egy-két kétesnek tűnő ítélet is borzolta a szurkolók idegeit. A negyed végéig állandósult a tíz pontos szombathelyi előny (17-27).

Váradi két gyors kosarával 15 pontosra nőtt a csapatok közti távolság (17-32). A 12. perc elején Bibbins és Váradi kakaskodott, a szombathelyi játékos meg is lökte Justin fejét, amiért technikait kapott. A büntetőt Szabó értékesítette (18-34). A védekezésünk nem működött, Lake zsákolása után időt kértünk (18-38). A 14. percben együttes faultot fújtak Doktor és Perl ütközésénél, majd Doki és Bencze Tamás is technikait kapott reklamálásért. Perl egy büntetőt dobott be a háromból. Agafonov közelije hűtötte le némileg a kedélyeket, majd Szabó büntetőzött pontosan (24-40).  A folytatásban szurkolói rigmusok miatt a mérkőzés ellenőre kilátásba helyezte a mérkőzés felfüggesztését. A közjáték a vendégeket zavarta meg jobban és végre elkezdtünk kosárlabdázni. Johnson vezérletével és pontjaival zárkóztunk. A 18. percben Agafonov büntetőivel és Djuric triplájával nyolc pontra faragtuk tetemes hátrányunk (39-47). Bibbinst Hooker faultolta és irányítónk nem hibázott büntetőt (41-47). Óriási küzdelem ment minden lepattanóért. Az utolsópercbe kanyarodva Szabó büntetőivel közelítettünk, de elég volt két apró hiba és újra ellépett a Falco (43-54).

Az első félidőben, pontokban és a lepattanózásban volt látható nagy különbség.

Egy Curry triplával kezdte a második félidőt a Falco, míg csapatunk az első két negyedhez hasonlóan neheze találta a ritmust. Két és fél perc elteltével Williams hintett egy távolit, majd Johnson ziccerezett. Ez túl sokat nem ért, mert gyorsan kaptunk egy triplát és egy közelit (48-62). A 24. percben Agafonov középtávolijával értük el a félszáz pontot (50-62). Reddic zsákolása után Johnson szerzett távolit, majd újra Reddic volt eredményes (53-66). Nagyon sok hibát követtünk el a mérkőzés ezen szakaszában, ami a túlzott akarásnak is betudható. A 28. percben időt kértünk. Váradi ziccerével újra tizenöt ponttal vezettek a vasiak (55-70). A negyed vége egyértelműen a vendégeké volt, akik tisztes távolságban tartották csapatunkat. A játékrész Bibbins triplájával zárult (62-77).

Egy utolsó nagy feltámadás kellett a záró negyedben.

Johnson, mint kés a vajon cikázott át a vasiak védelmén és szerzett kosarat (64-77). Egy perc elteltével Perl válaszolt. Djuric büntetője után Bibbins szerzett egy távolit, de Curry a következő támadásból válaszolt egy duplával (68-81). Perl büntetői után Agafonov pöcizte a gyűrűben Johnson kiperdült dobását (70-83).  A negyed felénél Bibbins szerzett újabb távolit, majd Szabó kipontozódott Reddic-et faultolva (73-86).  Két rossz passz és pontokkal büntetett a Falco (73-90). Időkérésünk után Williams triplájával nyitottunk (76-90). Washington büntetőire ismét egy Williams tripla érkezett, amit Johnos egy duplával toldott meg (81-93). 70 másodperccel a vége előtt Williams 2+1-vel zárkóztunk (84-93). Sajnos Hooker, szinte otthonról szerzett triplát, ami tovább lendítette a vendégeket. Williams büntetői és triplája zárta a mérkőzést (89-98).

A találkozón többször is visszaküzdöttük magunkat tíz pont közelébe, vagy azon belülre, de azt a lélektani határt nem tudtuk átlépni és végül megérdemelten nyert a címvédő.