Pécsett zártuk a szezont

NB1/A

A playout utolsó mérkőzésén a Pécs vendégei voltunk. Szabó és Simon remek napot fogtak ki és pontgazdag mérkőzéssel zártuk ezt a viszontagságos szezont.

PVSK-Veolia – Zalakerámia-ZTE KK 103-93 (29-34, 26-16, 25-23, 23-20)
Pécs, 75 néző. Jv.: Papp. Goda, Minár.

PVSK: Lewis 10, Ruják 7/3, Dragasevic 8/6, Brkic 29, Budimir 12/12. Csere: Funderburk 21, Carev 10/6, Krivacevic 4, Rátvay 2. edző: Dragan Aleksic.

Zalakerámia ZTE KK: Simon 20/3, Simó, Bonifert 8, Vuko 17, Szabó 30/9. Csere: Antóni 16/12, Csuti, Büki, Makkos 2. edző: Heinrich Róbert.

Csapatunkból Polster Attila és Völgyi Marcell hiányzott sérülés miatt.

Nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést. Simon Kristóf jól mozgatta a csapatot és a pontszerzésben is jeleskedett. Szabó Zsolt kapta el a fonalat és Vuko-val kiegészülve a negyed felénél 12 ponttal vezettünk (11-23). Csapatkapitányunk remekül játszott és hét perc elteltével már 15 pontnál járt (19-31). Jól hajráztak a hazaiak, de így is előnnyel kezdhettük a második negyedet (29-34).

A baranyaiak 7-0-s futással kezdtek a második játékrész elején. Antóni távolijával sikerült visszavernünk a hazai rohamokat, majd Simon és Szabó kosaraival vezettünk (38-41). A 14. percben Antóni már a harmadik tripláját jegyezte (38-44). A folytatásban pontosabban játszott a PVSK és a félidőben már ők vezettek (55-50).

A nagyszünet után is lendületben maradt a házigazda és a 23. percben már tíz ponttal jártak előttünk (64-54). Brkic és Fundenburk vezette Pécs kézben tartott a mérkőzést. A negyed hajrájában Antóni újabb hármasával négy pontra feljöttünk, de Budimir és Carev pontjaival előnyben maradt a Pécs (80-73).

A záró negyed elején hamar visszaállította a tízpontos különbséget a PVSK. Brkic nem tudott hibázni és a 36. percben már száz pont közelében volt a házigazda (95-79). Vuko és Szabó pontjaival a végére tíz ponton belülre jöttünk vissza, de Rátvay ziccerével végül kétszámjegyű különbséggel nyert a Pécs (103-93).