Örömmel jelentjük be, hogy újabb hazatérő játékossal bővült keretünk, Kis Attila Raul ismét kék-fehérben folytatja pályafutását.
A felnőttek között a 2012/2013-as szezonban debütáló Kis Attila Raul hét idényt töltött klubunknál. Ezt követően három szezon erejéig Paksra szerződött, ahol további élvonalbeli tapasztalatokkal gazdagodott. Egy rövid veszprémi időszak után a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiához igazolt, amellyel bajnoki címet szerzett.
Pályafutása ezt követően Kaposváron folytatódott, ahol szintén bajnoki aranyéremnek örülhetett, majd a szezon közben Fótra szerződött. Új csapatával ismét felért a csúcsra, így egymást követően három bajnoki címmel a háta mögött tér vissza nevelőegyesületéhez.
A hazatérés kapcsán természetesen őt is megkérdeztük az első benyomásairól és a következő szezonról.
Milyen érzések fogtak el, amikor felmerült a visszatérés lehetősége?
– Természetesen nagyon örültem, főleg annak tükrében, hogy Zalaegerszegen egyértelműen az azonnali visszajutás a cél. Vallom, hogy teljesen mindegy, melyik osztályban nyersz bajnokságot, az aranyérem mindig nagy értéket képvisel. Szeretnék én is részese lenni egy sikeres szezonnak, és segíteni a csapatot abban, hogy visszakerüljön az élvonalba.
Hogyan képzeled el a helyedet és szerepedet az új csapatban?
– Számomra nem az a fontos, hogy kezdőként vagy csereként lépek pályára. A legfontosabb, hogy a játékommal segíteni tudjam a csapatot, és minél több mérkőzést nyerjünk meg. Ha éppen nem megy annyira a játék támadásban, akkor védekezésben, lepattanózásban vagy más területen próbálok hozzátenni a csapat teljesítményéhez.
A 30 éves játékos számára a visszatérés nem csupán egy újabb állomás pályafutásában, hanem egyben lehetőség arra is, hogy megmutassa, mennyit fejlődött az elmúlt évek során.
Mennyiben érzed magad más játékosnak, mint amikor hét éve távoztál a klubtól?
– Huszonhárom évesen távoztam Zalaegerszegről, vagyis hét éve nem játszottam itthon. Szeretném megmutatni az embereknek, hogy már nem ugyanaz a fiatal játékos vagyok, aki annak idején elhagyta a klubot. Az elmúlt évek során sokat változott a mentalitásom, rengeteget tanultam, és a játékom is sokat fejlődött. Bízom benne, hogy ezt a pályán is meg tudom majd mutatni.
Szeretettel köszöntjük újra Zalaegerszegen, sikeres idényt kívánunk!
2026. június 25. Zalakerámia ZTE KK
Megosztás