Senki sem számított rá, mi mégis megcsináltuk!

A 12. forduló előrehozott rangadóját vívtuk a Pécs otthonában. A bombaerős és jó formában játszó hazaiak ellen végig koncentráltan és fegyelmezetten játszva, nagyon fontos győzelmet szereztünk.

Pécsi VSK –Veolia – Zalakerámia ZTE KK 83-92 (15-20, 26-18, 20-26, 22-28)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, Jv: Győrffy P. A., Tőzsér D., Boros T.

PVSK: Pongó -, Taylor 29/6, Ciric 25/12, Kesar 4, Budimir 4/3, csere: Horti 6, Antóni 10/3, Simon 5, edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Ware 15/9, Thompson 19/6, Gulyás 2, Szabó 33/12, Agafonov 20, csere: Doktor 1, Papp -, Bagó 2, Durázi -, edző: Bencze Tamás

Gliebov felmentése miatt a jól megszokott kezdőnk is megváltozott. Az idényben először Gulyás kapott lehetőséget Bencze Tamástól.
Remekül kezdtünk! Szabó egy duplát és egy triplát süllyesztett el a pécsi gyűrűben (0-5). A 2. perc elején Taylor büntetőjével szépített a Pécs. Szabó újabb kosarával és Ware öt pontjával 1-12-őt mutatott a tábla négy perc elteltével. A hazaiak öt perc alatt mindössze kettő büntetőre voltak képesek (2-14). A folytatásban Ciric vezérletével két pontra zárkózott a Pécs (15-17). A végén egy Ware hármas és lőtávolon kívül tartottuk a hazaiakat (15-20).

A második negyed elején Szabó és Thompson dupláival, valamint Ware triplájával vertük vissza a Pécs zárkózási kísérleteit (21-27). A 12. percben Agafonov 2+1-vel már kilenc ponttal vezettünk (21-30). A folytatásban egy kisebb hullámvölgybe kerültünk és  a 16. percben Simon duplájával két pontra olvadt az előnyünk (31-33). Szabó és Gulyás duplája kellett ahhoz, hogy megtartsuk előnyünket (31-37). A 18. percben Ciric hármasával először vezetett a Pécs. Thompson egy büntetővel egyenlített, de Ciric újabb hármasa azt jelentette, hogy a hazaiak mehetnek előnnyel a nagyszünetre (41-38).

A harmadik negyed elején Agafonov két gyors kosarával, majd Thompson remek betörésből szerzett kosarával visszavettük a vezetést (41-44). Nem volt megállás és egy labdaszerzés után Thompson hintett egy távolit, Csirke Ferenc pedig azonnal időt kért (41-47). Hazai időkérés után Szabó szerzett egy újabb távolit (41-50). A Pécs csak 3 perc 20 másodperc elteltével talált Ciric révén a gyűrűnkbe (44-50). A negyed felénél Thompson és Szabó kosaraival már tíz ponttal vezettünk (44-54). Budimir egy távolival próbálta megtörni a lendületünket, de Agafonov tett róla, hogy ne így legyen (47-58). A 27. perc elején egy szabályosnak tűnő szerelést sportszerűtlennek láttak Thompsonnál, a büntetőket Taylor értékesítette (51-58). A hajrában Papp kipontozódott, Ciric és Szabó is pontosan büntetőzött (53-60). Ciric egy hármassal zárkóztatta övéit, Szabó pedig ismét hibátlanul büntetőzött (56-62). Antóni 2+1-vel zárkózott a Pécs, Gulyás pedig kipontozódott. Szabó duplájával tartottuk előnyünket, amit Horti büntetői csökkentettek három pontra (61-64).

Antóni középtávolijára Thompson válaszolt, majd Szabó szerzett kosarat faulttal együtta zárónegyed elején. A bónusz büntetőt is bedobva hat ponttal elléptünk (63-69). Jó védekezés után Bagó kosara után időt kértek a hazaiak (63-71). A rövid szünet után Taylor rázta meg magát és négy pontra zárkózott fel a Pécs (67-71). A 33. percben a legjobbkor szerzett kosarat Thompson, majd jó védekezés után Szabó hármasával növeltük előnyünket (67-76). Ware duplájával újra tíz fölé nőtt az előnyünk. A negyed felénél Ciric szerzett második kísérletéből hármast, majd Agafonov büntetőivel állt vissza a közte tíz (70-80). Kapkodóvá vált a játák az utolsó négy percre. Eladott labda nálunk, kilépés hazai oldalon. A 37. percben Agafonov duplájára Taylor büntetőkkel válaszolt (74-82). Érdekes szituáció alakult ki a pályán. Csirke mester reklamált egy meg nem fújt fault miatt, majd Agafonovnak odaütöttek és már az egyik büntetőjét bedobta, amikor videó bírót jelzett Tőzsér játékvezető. A Közjáték után maradt nálunk a labda, Agafonov pedig a második büntetőt is bedobta (74-84). Taylor duplájára Szabó egy triplával válaszolt, majd Antóni is szerzett egy távolit (79-87). Taylor faragott a hazaiak hátrányán, de a végig fegyelmezetten játszó csapatunk már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Szinte végig vezetve sikerült nyernünk! Nem csak a pontokban, hanem a lepattanózásban (30/52), a gólpasszok számában (15/18) és a triplák számában (8/9) is jobbak voltunk ellenfelünknél. Köszönet szurkolóinknak, akik végig űzték, hajtották csapatunkat!