Sikerült visszavágni a Sopronnak

Közelít a bajnoki rajt, így minden mérkőzésnek jelentősége van abban az értelemben, hogy mik azok a játékelemek, amin még finomítani kell a szakmai stábnak. A Sopron KC ellen nagy küzdelemben kapunk ki a Göcsej Kupa döntőjében, most lehetőségünk volt Sopronban a visszavágásra a Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésen

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 94-96 (30-17, 17-25, 18-22, 29-32)
Sopron, Novomatic Aréna, Jv: Földesi, Boros, Kulcsár

Sopron KC: Archibald 20/12, Nichols 30/18, Meszlényi 3/3, Da Silva 11/3, Molnár 4, csere: Csendes 3/3, Sitku 5/3, Griffin 12/6, Schöll 6. edző: Bors Miklós

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 29/6, Csátaljay, Green 9/3, Lekunas 14/6, Tóth 13, csere Németh, Keller 14/12, Mishula 12/6, Csuti 5. edző: Lubomir Ruzicka

A zalaegerszegi összecsapáshoz képest a hazaiak kerete változott, hiszen a Dayon Griffin személyében, hazánkban is ismert légiós mutatkozott be a Sopron keretében. A találkozón a hazaiak kezdtek jobban és az első negyedben pontosan játszva 30-17-re vezettek. A második negyedben összekapta magát a csapat és a játékrészt megnyerve öt pontra zárkóztunk (47-42).

A nagyszünet után nem engedtük ellépni a Sopront és folyamatosan ott voltunk a hazaiak nyomában. A 29. percben Mischula büntetőivel egyenlítettünk (62-62), de az új szerzemény Griffin hármasával a hazaiak mehettek előnnyel a záró negyedbe. A játékrész elején egy jó szériával, Nichols hármasaival ellépett a Sopron (80-72). Lekunas és Keller távoli dobásaival visszajöttünk és szorossá tettük a végjátékot (84-82). Az utolsó két percre ismét ellépett a házigazda, de Mischula, Hicks és Keller hármasaival kiegyenlítettünk (94-94). Az izgalmas végjátékban Tóth Ádám büntetőivel végül megnyertük a mérkőzést, visszavágva az egerszegi vereségért.

A találkozón a Sopron jól dobott, főleg távolról, de csapatunk egy percig sem adta fel és többször visszajöttünk a meccsbe és csapatként, egységesen játszva sikerült nyernünk.