Sopronban szakadt meg a rossz sorozatunk

Két vereséggel a hátunk mögött utazott csapatunk Sopronba, aki szintén nehéz helyzetben készültek a találkozóra, hiszen nem jött össze a center igazolásunk és vezetőedzőjüket közös megegyezéssel felmentették. Mindkét csapat nagyon akarta a sikert, végül ez nekünk sikerült.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 71-76 (22-20, 25-21, 14-19, 10-16)
Sopron, JV: Kapitány, Győrfy, Ádám

Sopron KC: Nichols 29/15, Griffin 6/6, Meszlényi 2, Da Silva 8, Molnár 14. csere: Archibald 8/3, Csendes, Scholl, Sitku 4, Fazekas. Edző: Baksa Szabolcs

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 16/6, Csátaljay 7/6, Green 2, Lekunas 2, Ostojic 18, csere: Németh 10/6, Keller 8/6, Mishula 2, Tóth 11, Csuti. edző: Lubomir Ruzicka

Hárompontospárbajjal kezdődött az összecsapás, melyet Ostojic két közelivel tört meg (6-7). Nichols ragadta magához a karmesteri pálcát és szinte hiba nélkül játszott. Nem hagytuk, hogy a Sopron ellépjen és a hajrában Csátaljay büntetőjével vezettünk is, de Griffin egy triplával a hazaiak oldalára billentette a mérleg nyelvét (22-20). A második negyed is szorosan alakult. Továbbra is Nichols vitte hátán a Sopront, míg csapatunkban Németh és Tóth szállt be jól a padról. A félidő hajrájában öt ponttal ellépett a házigazda, majd egy hazai triplára két vendég tripla érkezet és már nálunk volt az előny (39-40). A félidő vége az SKC-nak sikerült jobban és hatpontos előnyt szereztek (47-41).

A nagyszünet után Hicks egy hármassal nyitott, de nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, csak a játékrész felénél, amikor végre utolértük a Sopront és mindössze egy pontra faragtuk a hátrányunkat (51-50). Ebben a játékrészben sokkal jobban koncentráltunk a védekezésre, a pontdobás viszont már nem ment annyira. Nem tudtunk fordítani, de nem is tudott nagy előnyt szerezni a Sopron (61-60). Ostojic pontjaival kétszer is egyenlítettünk. A 34. percben Németh nagyon fontos hármasokat szerzett és hat ponttal elléptünk (63-69). Megakadt a hazaiak támadójátéka és egyre jobban rágörcsöltek a mérkőzésre. A 37. percben Keller is triplát szerzett és 67-75-re vezettünk. A Sopron mindent megpróbált, de nem sikerültek a dobásaik és így vereséget szenvedtek (71-76).
Ha nehezen is, de sikerült megnyernünk a mérkőzést, nagyot küzdve, helyenként jól védekezve sikerült fontos sikert elérnünk.