Szalay Domonkos hét ponttal vette ki a részét a bosnyákok elleni győzelemből

Magabiztos sikert aratott U18-as válogatottunk Bosznia-Hercegovina ellen a Portugáliában zajló B divíziós Európa-bajnokságon. Válogatottunk remek játékkal, végig kézben tartva a mérkőzést fontos győzelmet szerzett.

A szlovákok elleni vereség (60-64) után bizakodva lépett pályára a csoportkör negyedik meccsén korosztályos válogatottunk. Az első félidőben Antalics vezérletével tízpontos előnyt szereztek a fiúk (39-49). A nagyszünet után sem esett vissza válogatottunk játéka és fokozatosan növelték előnyüket a fiúk. Tíz perccel a vége előtt már 17 pont volt a különbség a mieink javára (52-69). Ellenálhatatlanul játszott válogatottunk a záró negyedben is fokozatosan szakította le ellenfelét. A hajrában klubunk fiat játékosának hárompontosával már 30 ponttal vezettek fiataljaink. A vége 95-64-es győzelem, ami azt jelenti, ha Albánia ellen győz válogatottunk és a többi összecsapáson érvényesül a papírforma, akkor Szarvas Gábor együttese a második helyen juthat tovább a csoportból.

A találkozón Szalay Domonkos 13 perc játékidő alatt 7 pontot szerzett, közte kettő hárompontost is és 2 lepattanót.

Bosznia-Hercegovina - Magyarország 64-95 (19-28, 20-21, 13-20, 12-26)
 U18-as B divíziós fiú Európa-bajnokság, Portugália,

Magyarország: Maly 5, Szita -, Major 5/3, Radó 13/9, Antalics 25/3. Csere: Bor 6, Karda 26, Szalay 7/6, Angyal -, Kégel 5/3, Laczházi 3/3. edző: Szarvas Gábor

Válogatottunk ma 21:30-tól játszik Albánia fiataljaival.

fotó: fiba.com