Szalay Domonkos számára különösen fontos szezon következik. A saját nevelésű játékos az elmúlt idényben kevés lehetőséget kapott az élvonalban, most azonban új célokkal és megnövekedett motivációval készül a következő évadra. A fiatal kosárlabdázó a kezdetekről, az előtte álló kihívásokról, példaképeiről és még a labdarúgó-világbajnokságról is mesélt.
„Doma” -ahogy a csapattársai és a barátai nevezik- gyerekként több sportágat is kipróbált, de eleinte egyikben sem érezte igazán otthon magát.
– Igazából semmilyen sportágban nem voltam különösebben jó, több mindent kipróbáltam. Aztán az Ady iskolában a tornaórákon kezdtem el kosarazni, és javasolták, hogy érdemes lenne komolyabban foglalkoznom vele. Körülbelül tízéves koromban kezdtem el rendszeresen edzésekre járni – idézte fel a kezdeteket.
A saját nevelésű játékos a 2020/21-es szezonban került az első csapat keretéhez ugyanakkor az utolsó idényben a vártnál kevesebb játékperc jutott neki.
– A felkészülési időszak jól sikerült, de nem kaptam túl sok lehetőséget. Ahogy teltek a mérkőzések, egyre nehezebben éltem meg ezt a helyzetet – mondta el őszintén.

A következő idényre azonban már pozitív várakozásokkal tekint.
– Egyértelműen optimistán várom a szezont. A cél nem lehet más, mint a visszajutás az élvonalba, ez nem lehet kérdés.
Domonkos tisztában van vele, hogy a több játékpercért továbbra is meg kell dolgoznia, ugyanakkor szeretne bizonyítani a szakmai stábnak.
– Elsősorban minél többet szeretnék játszani. Tudom, hogy ez nem csak rajtam múlik, de én mindent megteszek ezért. Okosabban szeretnék kosárlabdázni, és megmutatni, hogy hosszabb időn keresztül is képes vagyok jó teljesítményt nyújtani. Támadásban és védekezésben is egyaránt fejlődni szeretnék.
Arra a kérdésre, hogy érzi-e magában a lehetőséget egy komolyabb szerepkör kivívására, határozott választ adott.
– Abszolút. A jelenlegi keretben mindenkit ismerek, így a csapatkémiával biztosan nem lesz probléma.

A saját nevelésű játékos számára külön motivációt jelent, hogy a lelátón sok olyan ember foglal helyet, aki gyerekkora óta figyelemmel követi pályafutását.
– Egyértelműen pluszt ad. Tudom, hogy sok ismerősöm, barátom és családtagom kijár a mérkőzésekre, és ez számomra mindig extra motivációt jelent.
A ZTE-játékosokat figyelve nőtt fel, így természetesen neki is voltak kedvencei.
– A régebbi legendákat nem láthattam élőben játszani, de a magyar játékosok közül Mohácsi Mátét nagyon szerettem, ő csapatkapitányként is példamutató volt. A légiósok közül pedig Julian Norfleet játéka állt hozzám közel.
A pályán kívül is jól érzi magát csapattársai társaságában.
– Nagyon jó kapcsolatot ápolok Tóth Ádámmal, Takács Milánnal és Mokánszki Mátéval, de igazából mindenkivel jóban vagyok, gyakran szervezünk közös programokat.
Amikor éppen nincs edzés vagy mérkőzés, igyekszik kihasználni a szabadidejét.
– Nyáron jó érzés találkozni azokkal az emberekkel, akikkel szezon közben kevesebb idő jut egymásra. Emellett szeretek videójátékokkal játszani, mostanában pedig gyakran járunk dartsozni és bowlingozni is.

A nyári pihenés azonban ezúttal sem jelenti azt, hogy teljesen félreteszi a kosárlabdát.
– Nyaralást most nem tervezek. Budapestre megyek majd hosszabb időre, de ott is külön edzésekre fogok járni.
A kosárlabda mellett a futballt is figyelemmel követi, így természetesen a jelenleg zajló világbajnokság eseményeit sem hagyja ki.
– Abszolút követem a vb-t, bár a hajnali mérkőzésekre nem kelek fel, de mindig megnézem az összefoglalókat. Hollandiának szurkoltam, de sajnos hamar búcsúztak a világbajnokságtól. A gyerekkorom egyik kedvenc játékosa pedig Arjen Robben volt.
A szezon előtt a szurkolóknak is üzent.
– Nehéz időszak van mögöttünk, és valószínűleg nem lesz egyszerű az előttünk álló szezon sem. Arra kérem a szurkolókat, hogy továbbra is álljanak mellénk és buzdítsanak bennünket, mert a célunk egyértelmű: visszajutni az A csoportba.
2026. július 7. Zalakerámia ZTE KK
Megosztás