Száz pontot kaptunk Szombathelyen

A 11. fordulóban a címvédő Falco KC ellen léptünk pályára. A hazaiak nem igazán bíztak semmit a véletlenre és magabiztos játékkal megnyerték a mérkőzést.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely- Zalakerámia ZTE KK 100-72 (26-12, 19-21, 29-22, 26-17)
Szombathely, J: Földházi, dr. Mészáros, Söjtöry

Falco KC: Pongó 5/3, Benke 15/9, Tanoh Dez 7, Tiby 14, Keller Á. 14/6, csere: Pot 4,  Verasztó 5/3, Krivacevic 8, Perl 15/3, Barac 8, Jordano 5/3, Takács. edző Milos Konakov

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 21/6, Csátaljay, Keller I. 2, Lekunas 5, Ostojic 9, csere: Németh 8/6, Tóth 18/3, Csuti, Mishula 9/6. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Csátaljay 30’,

A találkozót Ostojic pontjaival kezdtük és a 4. perc elejéig vezettünk is (1-3). Lassan ébredt a Falco, de a negyed feléig tudtuk tartani a lépést a házigazdával (9-7). Innen a vasiak Tanoh Dez és Benke vezérletével nagyobb fokozatra kapcsoltak és állva hagyták együttesünket (26-9). Rengeteg tiszta dobást hibáztunk, főleg távolról, míg a címvédő kevesebbet hibázott és sokkal hatékonyabban támadott. A végén Németh még szórt egy távolit, de így is magabiztosan vezetett a Falco (26-12).

A második negyed Keller triplával indult, de ezt Ákos dobta és nem Iván. Rendületlenül próbálkoztunk a hármasokkal, de nem sok sikerrel. Kicsit mintha rápihent volna a negyed második felére a házigazda, de nem igazán tudtunk élni a lehetőséggel (33-22). Pillanatok alatt, kihasználva a védekezésben vétett hibáinkat húsz pontra növelte előnyét a Szombathely (42-22). Zónavédekezésre váltottunk és ez valamelyest megállította a hazai rohamokat. A nagyszünetig mindössze három pontot kaptunk és 11 pontot szerezve megnyertük a negyedet, de továbbra is a Falco-nál volt az előny (45-33).

A nagyszünet után nem tudtuk megállítani a hazai rohamokat és három perc alatt 13-4-et futva újra húsz pont feletti különbség alakult ki (58-37). Az időkérés sem segített csapatunkon, hiszen a védekezésünk nagyon szellős volt és a hazaiak szinte ziccerig játszották támadásaikat. A játékrész feléhez közeledve Mishula szerzett két triplát. A Falco jól menedzselte előnyét és húsz pont környékén tartotta a különbséget. A hajrában Tóth Ádám vitte a hátán csapatunkat és az utolsó percen belül szerzett távolijával és Hicks közelijével húsz ponton belülre zárkóztunk (74-55).

A záró negyed elején felváltva szereztek kosarat a csapatok, majd ahogy az előző negyedekben is a Falco ismét ellépett (85-60). A hátralévő időben már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a csapatok közti különbség. A hazaiak könnyedén szerezték újabb pontjaikat, a védekezésünk teljesen szétesett. A századik pontot Perl dobta, ami egyben az utolsó kosár volt a találkozón.

A címvédő szinte végig vezetve, magabiztosan nyerte meg sorozatban nyolcadik mérkőzését.