Szegeden is nyerni tudott csapatunk, így győzelemmel zártuk az évet

Az alapszakasz második körét Szegeden kezdte csapatunk. Az első negyedben még szorosan alakult az összecsapás, de a folytatásban sikerült végig a Szeged előtt járnunk és jó triplázással (14 db) magabiztos győzelemmel zártul az évet.

Naturtex-SZTE Szedeák- Zalakerámia ZTE KK 76-92 (22-25, 14-21, 15-14, 25-32
Szeged, Jv: Győrffy, Fodor, Rácz.

SZTE: Washington 19/9, Person 17/9, Polányi, Kovács 8, Bognár 7. csere: Filipovic 21, Kerpel-Fronius, Balogh, Mayer 4. Edző: Simándi Árpád

Zalakerámia ZTE KK: Trice 6/6, O’Reilly 11/3, Polster 10/6, Smith 18/3, Ostojic 13. csere: Rakicevic 9/9, Keller 14/12, Zsíros 6, Csuti 2, Simó 3/3, Szalay, Makkos. edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Filipovic 37’

Hazai oldalon Szatmári Zsombor, Starovlah Milic és Tyler Robertson hiányzott, míg nálunk Németh Ákos nem állhatott rendelkezésre.
Washington duplájára Polster hármassal válaszolt a második perc elején (2-3).  Smith kapta el a fonalat és három perc alatt tíz pontot gyűjtött, közte egy távolival (10-13).  Újabb Smith kosár és 15-10-re vezettünk, de csak egy pillanatig, mert Washington-t hagytuk dobni és így kiegyenlített a Szeged (15-15). A hajrában a remeklő Washington révén átvették a házigazdák a vezetést (22-20), Csuti és Rakicevic pontjaival a negyedet csapatunk nyerte (22-25).

A második negyed elején akadozott a támadójátékunk, a hazaiak fordítottak is, de Zsíros közelijével és O’Reilly labdaszerzésből szerzett ziccerével visszavettük a vezetést (26-29). Hazai időkérés után próbáltuk kihasználni a SZTE hibáit és hamar előnybe kerültünk. Polster is elkapta a ritmust és sorozatban hét pontot gyűjtött (31-40). A félidő hajrájában Smith és Ostojic kosaraival sikerült tíz pontos előnyt szereznünk (36-46).

Szegedi hármasra egerszegi hármas volt a válasz a nagyszünet után (39-49). Látszott nagyon akart mindkét együttes, de az első félidőben mutatott játék visszaesett. O’Reilly, majd Ostojic pontjaival tartottuk a megszerzett tízpontos előnyünket. Az SZTE kosaraira sikerült mindig válaszolnunk, így nem változott a különbség (47-57). Az negyed utolsó percében Rakicevic szórt távolit, majd Filipovic és Washington pontjaival zárkózott a Szeged (51-60).

Keller távolival nyitotta a záró negyedet, majd Filipovic 2/1-el válaszolt (54-63). Nem voltunk elég határozottak a védekezésben és három perc után Krasovec mesternek időt kellett kérnie (58-65). A rövid szünet után Keller egy triplával csendesítette le a hazai drukkereket (58-68). Próbált zárkózni a házigazda, de Keller újabb hármast hintett, majd O’Reilly is hozzátett egy közelit (61-73). A negyed felénél O’Reilly dobott távolit, majd Keller is elsüllyesztett egyet, azaz a negyediket (63-79). A 37. percben kipontozódott a szegediek legjobbja Filipovic. A Szeged a hajrára fokozatosan elfogyott. Az utolsó percben lehetőséget kapott, a szezonban először, Makkos Dávid és vele együtt Szalay Domonkos és Simó Bence is pályára lépett. Utóbbi egy hármassal zárta le a találkozót.

Összeségében a második negyedtől kezdve kézben tartottuk a mérkőzést és megérdemelten nyertünk sorozatban harmadszor.

U20-as mérkőzésen:

Naturtex-SZTE Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 86-87 (25-23, 14-18, 22-23, 25-23)

Zalakerámia ZTE KK: Simó 29/6, Makkos 7, Szalay 7/3, Ungvárai 10, Csuti 16. Csere: Varga H. 4/3, Novák Téglás 2, Mike, Takács L.  8, Horváth B. 4. Vezetőedző: Baki Gergely.

A Szedeák legjobb dobói: Csornai 24/3, Mészáros T. 16, Lintner  15/9.

Ezzel a győzelemmel kívánunk minden kedves támogatónak, szurkolónak Sikerekben Gazdag Új Évet!