Szolnokon sem tudtunk élni a lehetőséggel

A 17. forduló nyitómeccsét az NHSZ –Szolnoki Olajbányász vendégeként játszotta csapatunk. Végig szorosan alakult a találkozó, több lehetőségünk is volt a fordításra, de nem tudtunk élni vele és ismét vereség lett a vége.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász- Zalakerámia ZTE KK 90-83 (25-19, 21-22, 23-20, 21-22)
Szolnok, Jv: Cziffra, Ádám, Balogh

NHSZ-Szolnoki Olajbányász: Pongó 7/3, Pallai 9/9, Eads 9/3, Thomas 10, Wiggins 16, csere: Lukács 5, Jovanovic 24/12, Révész 6/3, Durham 4. edző: Szarvas Gábor

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 16/6, Paige 12/6, Németh 2, Csuti 4, Ostojic 10/3, csere: Mishula 13/6, Tóth 19, Csátaljay 5/3, Keller 2, edző: Lubomir Ruzicka

Ostojic közelijével kezdtünk, majd egy 8-0-s sorozattal ellépett a Szolnok (8-2). Csuti közelije zárta le a hazaiak rohanását, de csak egy pillanatra, mert a negyed feléig újabb öt pontot kaptunk, ami után időt kért vezetőedzőnk, Lubomir Ruzicka (13-4). Hicks és Pallai váltott triplát, majd Lukács büntetőivel tíz pont fölé nőtt a hazai előny (18-7). Sok pontot kaptunk, nem igazán védekeztünk. A negyed végére sikerült csökkentenünk a hátrányunkat Tóth és Hicks pontjaival (25-19).

Tóth Ádám horogdobással szerzett kosarat a második negyed nyitásaként. Feljavultunk a tripladobások terén és a 13. percre Csátaljay, Mishula és Paige hármasaival két pontra zárkóztunk (32-30). Nem sikerült kiegyenlítenünk, hanem gyors egymásutánban öt pontot kaptunk (37-30). Hicks és Csuti pontjaival léptünk közelebb a Szolnokhoz, de újból hagytuk ellépni őket és a 17. percben Révész hármasával, nyolc ponttal vezettek (42-34). A szünet előtt már tíz ponttal is vezetett a Szolnok, de Ostojic és Mishula kosaraival szűkítettük a különbséget. A végén még Pongó ziccerezett, de a félidőt Mishula félpályás, utolsó másodperces hármasa zárta le (46-41).

A nagyszünet után Paige hármasával zárkóztunk, de megrázta magát a Szolnok és hat ponttal ellépett (50-44). A Hicks és Pallai váltott távolit, majd Pongó és Ostojic is így tett (56-52). Nem hagytuk elmenni a hazaiakat és kétszer is lőtávolon belülre jöttünk, de nem tudtuk átvenni a vezetést. A játékrész második felében visszaesett a támadójátékunk, míg a Szolnok Jovanovic hármasával a 28. percben kilenc ponttal járt előttünk (66-57). Mishula és Németh pontjaival faragtunk a hátrányunkon (69-61).

Wiggins kosarával, tíz ponttal vezetett a Szolnok (71-61). Paige pontjaival közelítettünk ellenfelünkhöz (73-66). Lassan csordogált a mérkőzés, nehezen tudtunk közelebb kerülni a hazaiakhoz. A 34. percben Paige büntetőivel és Tóth 2+1-es akciójával négy pontra feljöttünk (77-73). Két jó védekezés és Ostojic büntetőjével és Tóth közelijével egy pontra feljöttünk (77-76). Nem éltünk ismét a lehetőséggel és a visszatámadásból kosarat kaptunk (79-76). Tóth közelije után Jovanovic büntetőivel tartotta előnyét a Szolnok (81-78). Hiába tartottuk magunkat az utolsó két percre ismét kipukkantunk. Hicks kezéből kétszer is kiesett a labda és előbb Jovanovic szerzett távolit, majd Thomas egy duplát (86-79). A végén már nem sikerült újítanunk és így a Szolnok nyerte a mérkőzést.

Nem játszottunk rosszul a találkozón, de kulcspillanatokban hibáztunk és ez a végén visszaköszönt, hiszen meg lehetett volna nyerni ezt a találkozót.