Szolnokon szakadt meg a veretlenségi sorozatunk

A 9. forduló rangadóját a Szolnoki Olajbányász vendégeként vívta csapatunk. A találkozón hullámzó teljesítményt nyújtottunk, melynek a vége vereség lett.

Szolnoki Olajbányász- Zalakerámia ZTE KK 84-80 (16-18, 26-16, 20-17, 22-29)
Szolnok, Jv: Győrffy, Ádám, Lengyel

Szolnoki Olajbányász: Durham 22/3, Williamson 20, Lukács 7/3, Barnes 7/3, Subotic 17/3, csere: Rudner 2, Pongó 4, Gilszki, Révész 2, Gavin 3, edző: Gasper Potocnik

Zalakerámia ZTE KK: Trice 8, Polster, Rakicevic 21/6, Smith 11/6, Ostojic 12, csere: Keller, Szalay 7/3, Zsíros 5/3, O’Reilly 10, Németh 6/3. edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: O’Reilly, Ostojic

Smith egy hármassal nyitott, de Williamson és Durham révén hamar fordított a Szolnok (6-3). Védekezésben sokat hibáztak a csapatok, de támadásban pontatlanok voltak. Hamar összeszedtük az öt csapatfaultot. Próbáltuk felgyorsítani a játékot és Ostojic pontjainak köszönhetően a 6. percben kiegyenlítettünk (9-9). A negyed második felében O’Reilly és Zsíros kosaraival sikerült vezetést szereznünk (16-18).

Durham hamar egyenlített második negyed elején és egy 11-2-es futással kerültek előnybe (27-20).  Kapkodó volt a játékunk és könnyű kosarakat kapva engedtük ellépni a Szolnokot (31-22). Nem voltunk elég határozottak a védekezésben. Szerencsére a hazaiak nem tudták teljesen kihasználni a gyengélkedésünket és nem tudtak nagy előnyt szerezni. A 17. percben Szalay emberről dobott távolit, majd egy szép betörésből egy közelit. Szalay elkapta a fonalat és sorozatban szerzett hét pontjával lőtávolon belülre zárkóztunk (33-31). A negyed végén pontosabban játszott a Szolnok és 42-34-re vezetett.

Látványos Smith zsákolással kezdtünk a nagyszünet után, majd O’Reilly kimaradt ziccerét pöckölte a gyűrűbe Ostojic (42-38). Lassan ébredt a házigazda, Smith hármasával négy pontra zárkóztunk (45-41). Elég volt két eladott labda és realizálta az állást a Szolnok (49-43). Sokat pumpáltuk a labdát és az egyéni játékot erőltettük a csapatjáték helyett és a hazaiak a 28. percre tíz pont fölé növelték az előnyük (56-45). A hajrában sem sikerült javítanunk a játékunkon így tizenegypontos hátrányból várhattuk a folytatást (62-51).

Zsíros hármasával és O’Reilly közelijével zárkóztunk a záró negyed elején (62-56). A 33. percben ébredt a Szolnok és hasonló rohammal állította vissza a különbséget. Ostojic és Williamson kakaskodott, melynek végén a szolnoki játékos ellen fújtak technikait, amit Rakicevic értékesített. Petar elkapta a fonalat előbb egy ziccert, majd egy távolit szerezve zárkóztatta csapatunkat (67-62). Sikerült három szolnoki támadást is kivédekeznünk. Mivel mindkét együttes bónuszban volt, így a faultok után már büntetők jöhettek. A 37. percben Subotic és Barnes is hármast szerzett, csakúgy mit Rakicevic (75-70). Az utolsó perc kezdetén Subotic könyöklés miatt kapott sportszerűtlen hibát, de nem tudtuk csak egy büntetőre váltani a lehetőséget (78-73). Fél perccel a vége előtt Barnes középtávolija döntőnek bizonyult, mellyel eldőlt megszakad az öt mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatunk. Rakicevic még szerzett egy távolit az utolsó pillanatban, de ez csak a vereség mértékét csökkentette.

U20-as mérkőzés:

Szolnoki Olajbányász - Zalakerámia ZTE KK  88-82 (21-12, 15-27, 21-16, 19-19, 14-8) - hosszabbítás után

Szolnok.

Zalakerámia ZTE KK:  Simó 15/3, Szalay 11/3, Makkos 6, Ungvárai 12, Csuti 28/12. Csere: Varga H. 10/3, Böcskei, Tóth M.,  Hosszú. Vezetőedző: Baki Gergely.
A Szolnok legjobb dobói:  Abraham 23, Tóth J.,  16/3, Molnár M. 16/3.