Szoros meccset játszottunk

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Pécs vendégei voltunk. Többször sikerült hátrányból fordítanunk, de a hajrában sokat hibáztunk és a hazaiak ezt kihasználva nyertek.

PVSK-VEOLIA- Zalakerámia ZTE KK 83-76 (22-14, 14-26, 26-23, 21-13)
Pécs, Zárt kapuk mögött, JV: Cziffra, Tóth, Goda

PVSK: Carev 5/3, Ruják 17/9, Lewis 12, Budimir 8/6, Brkic 14, csere: Funderburk 21/12, Krivacevic 3/3, Demeter 3/3, Meleg. edző: Dragan Aleksic

Zalakerámia ZTE KK: Duren 18/12, Donaldson 4, Bonifert, Szabó 13, Vuko 13/3, csere: Wiggs 12/3, Gleen 8, Völgyi, Simon 3/3, Polster 5/3, edző: Heinrich Róbert

A hazaiak kapták el jobban a rajtot és három perc alatt három triplát is elsüllyesztettek a gyűrűnkben (12-7). Duren vette fel a kesztyűt a baranyai tűzérekkel szemben és pontjainak köszönhetően két pontra zárkóztunk (12-10). Pontosabban játszott a Pécs és a negyed felénél hét ponttal vezettek (17-10). A 8. percre Wiggs és Gleen pontjaival megfeleztük a hátrányunkat (18-14). A végén Brkic és Funderburk kosaraival tartotta a távolságot a házigazda (22-14).

A második játékrész elején próbálta őrizni előnyét a Pécs, de a 13. percben Simon és Duren triplájával újra meccsben voltunk (25-22). A 15. percben Szabó és Wiggs kosaraival kiegyenlítettünk (27-27). A 17. percben Ruják távolijával került előnybe a PVSK, de Vuko és Polster dupláival sikerült fordítanunk 32-33).  Az utolsó percen belül Szabó büntetőivel, majd Polster hármasával léptünk előrébb (36-40). Hazai időkérés után Ruják távolija kiperdült, így előnnyel várhattuk a folytatást.

Jól kezdtünk a nagyszünet után, Gleen zsákolásával és Vuko közelijével távolodtunk (38-44). A hazaiaknak három perc kellett, hogy a gyűrűnkbe találjanak. A 24. percben Ruják és Duren váltott távolit (46-49). A negyed felénél kiengedtünk és Funderburk két triplájával fordított a PVSK (52-49). Időt kértünk, ami új lendületet adott a csapatnak. Donaldson és Glenn pontjaival egyenlítettünk (53-53). Majd a 28. percben előbb Wiggs, majd Vuko triplájával kerültünk előnybe (59-61). A negyed hajrájában Krivacevic egy hárompontossal fordított, de a végére maradt még egy Szabó közeli és egypontos előny nekünk (62-63).

A záró felvonást Wiggs nyitotta egy közelivel, amire Lewis válaszolt (64-65). Mindkét csapat próbált határozottan védekezni és akadoztak a támadásaik. A 33. percben Funderburk, majd Duren közelije után Demeter hintett távolit, amivel újra a Pécs vezetett (70-67). Járt kézről kézre a labda, de nem ültek a dobásaink. Ruják közelije és egy újabb Funderburk tripla után Heinrich Róbert kénytelen volt időt kérni (75-67). Szabó közelijével mozdult el csapatunk a holtpontról, de a nagy akarásban sok hiba csúszott a játékunkba. A 37. percben Brkic közelijével már tíz ponttal vezetett a házigazda (79-69). Vuko és Duren pontjaival próbáltunk zárkózni, de a Pécs jól összpontosítva már nem engedte ki a győzelmet a kezéből (86-76).

Fotó: pvsk-panthers.hu