Szoros vereség Kecskeméten

Két hazai bajnoki után először szerepeltünk idegenben. A Kecskemét ellen nehéz és kemény csatára készültünk.

Duna Aszfalt DTKH Kecskemét – Zalakerámia-ZTE KK 68-65 (13-15, 23-15, 12-16, 20-19)
Messzi István Sportcsarnok, Jv: Papp, dr. Mészáros, Lengyel.

KTE: Jaramaz 5/3, Karahodzic 12, Pollard 13/3, Kucsera 4, Milutinovic 7. Csere: Dramicanin 15/6, Kiss 6, Wittmann 6, Lukács. Vezetőedző: Váradi Kornél.

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 6, Polster 2, Németh 3/3, Barnett 17/9, Harris 2. Csere: Horti 9/3, Simó 2, Heron 13/3, Guyton 7/6, Révész 2, Bonifert 2. Vezetőedző: Teo Cizmic.

Polster duplájával nyitottunk, amit két perc múlva Pollard egyenlített ki (2-2). Mindkét oldalon akadozott a támadójáték, a csapatok a védekezésre koncentráltak. Felváltva vezettek a csapatok, nem tudtak elszakadni egymástól (11-11). A negyed hajrájában Horti, majd Heron kosarával kerültünk előnybe és végül megnyertük a játékrészt (13-15).

Wittman gyorsan egyenlített a második negyed elején, majd Horti távolijával és Simó duplájával ötpontos előnybe kerültünk (17-22). Guyton triplájával tartottuk előnyünket, de negyed felénél két hazai távolival már a KTE vezetett (32-27). A hajrában Karahodzic pillanatai következtek és hatpontos hazai vezetéssel zárult a félidő (36-30).

A nagyszünet után Mustapha Heron rázta meg magát és a 22. percben egy pontra feljöttünk (38-37). Kérész életű volt ez, hiszen a KTE pillanatok alatt újra ellépett. A negyed végére összekaptuk magunkat és Bonifert duplájával két pontra zárkóztunk (48-46).

A záró negyed elejét elrontottuk, nagyon sokat hibáztunk és a házigazda 9-0-s futással állva hagyott minket (57-46). Teo Cizmic időt kért és jól tette, mert új lendületet kapott a játékunk és Horti dupláival és Barnett távolijával a 37. percre három pontra feljöttünk (57-54). A hazaik újra újítani tudtak és megint elléptek tőlünk. Barnett hármasával és Heron közelijével, a végjátékra ismét lőtávolba kerültünk (64-61). 20 másodperccel a vége előtt Barnett egy pontra hozta fel csapatunkat (66-65). A végső döfést Dramicanin büntetői jelentették, amire már nem volt válaszunk (68-65).

Teo Cizmic: Tudtuk előzetesen is, hogy komoly összecsapás vár ránk, és ez beigazolódott, nagyon megszervezte magát a Kecskemét, gratulálok nekik a győzelemhez. Nem esett sok pont, nem volt túl látványos az összecsapás, inkább a védekezés dominált mindkét oldalon. Számunkra akkor lett volna esély ma a sikerre, ha jobban teljesítünk támadásban, ám ez elmaradt, így megérdemelten nyert a Kecskemét.