Tóth Ádám kezdőként lépett pályára Izland ellen

Csütörtökön este Izlandon kezdte meg a 2025-ös Európa-bajnoki selejtezősorozatot a magyar férfi kosárlabda-válogatott. Csapatkapitányunk, Tóth Ádám kezdőként lépett pályára a Gasper Okorn irányította nemzeti együttesben.

Nehéz mérkőzés várt a mieinkre, akik az első félidő nagy részében irányították a találkozót és a házigazdák előtt jártak (33-37). A fordulást követően állandósult a 6-7 pontos különbség válogatottunk javára. A negyed hajrájában felgyorsította a játékot Izland és két pontra felzárkózott (49-51). A hazaiak lendülete a negyedik negyedben is kitartott és válogatottunk nehezen reagált a változásokra. Izland 12-1-es futással 61-54-re ellépett. Az előny kitartott a mérkőzés végéig és 70-65-re megnyerték a mindkét fél számára fontos összecsapást.

A mérkőzésen Tóth Ádám, aki 2017-et követően tért vissza a válogatotthoz, kezdőként kapott szerepet és több mint 13 percet a pályán töltve 3 pontot és 3 lepattanót szerzett. Válogatottunk vasárnap Szombathelyen az olasz válogatottal mérkőzik, az újabb EB-selejtezőn.

Izland – Magyarország 70-65 (16-19, 17-18, 16-14, 21-14)
Laugardalshöll, Reykjavík,

Izland: Hermannsson 17/3, Gudmundsson 7/3, Acox 2, Fridriksson 13/6, Hlinason 14. Csere: Steinarsson 4, Palsson 11/6, Gunnarsson2, Thrastarson -. Szövetségi kapitány: Craig Pedersen

Magyarország: Váradi 7/6, Perl 12, Hanga 7/3, Golomán 12/9, Tóth 3. Csere: Vojvoda 8, Benke 5/3, Hopkins 2, Pongó -, Keller 9/3. Szövetségi kapitány: Gasper Okorn

fotó: Fiba.com