Továbbra is az A csoportban az U12-es csapatunk

A Zalakerámia ZTE KK U12 „A” csapata 3 fordulót játszott le eddig a Gyermek Kupa 5. régiójában. (A versenykiírás szerint a 3 csapatos csoportok utolsó helyezettje kiesik a csoportból, az alatta levő csoport győztese pedig eggyel feljebb jut.) Az első fordulóban a régió „A” (tkp. legfelső) csoportjában, Körmenden lépett pályára csapatunk, ellenfeleink a Körmendi Törpördögök és a Böjtös-Bau Ricsilla „A” csapatai voltak.

1. forduló (Körmend) eredmények:
Körmendi Törpördögök – ZTE KK A 78-49 (18-8,24-17, büntetők: 4-4, 21-12, 15-12).  Legjobb dobóink Jordán Bendegúz (19) és Mezőfi Márk (9) voltak.

A mérkőzést nem kezdtük megilletődötten, de a Körmend, régiónk jelenlegi legjobbja, sajátos, szinte kizárólag 1 az 1 elleni játékon alapuló taktikájával fokozatosan felőrölte csapatunkat. Egyértelműen a sokkal több egyéni hibánk, kihagyott dobásunk okozta az ilyen különbségű vereséget.

ZTE KK A – Böjtös-Bau Ricsilla A 63-62 (15-15, 2-24, büntetők: 4-5, 15-11, 14-12). Legjobb dobóink: Molnár Bence (16), Fügemann Dávid (10).

A csoport 2. helyéről döntő találkozón szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a 4. negyed végére rengeteget hibázva elengedtük az ellenfelet (51-57, 55-59) és csak egy bravúros – 2,2 másodperccel a sípszó előtt dobott - Fügemann Dávid középtávolinak köszönhetően tudtunk nyerni. Csapatunk ezzel bennmaradt az „A” csoportban, ahol ismét a Körmend, illetve a feljutó Sportiskolás Sólymok (Szombathely) következtek.

2. forduló (Zalaegerszeg) eredmények:
ZTE KK A – Körmendi Törpördögök 43-92 (8-19, 11-25, büntetők: 4-8, 12-17, 8-23) Legjobb dobóink: Simon Dávid (9), Molnár Bence és Gergály Dávid (7-7).

Az első fordulóban elszenvedett vereség után - bízva abban, hogy ezúttal már kevesebbet hibázunk - szorosabb meccset szerettünk volna játszani a favorittal. Ezen a napon ebből semmi sem sikerült, sajnos ez a különbség itt teljesen reális volt. 30 feletti kihagyott dobással és ugyanennyi eladott labdával ezen a szinten ennél jobb eredményt nem érhet(t)ünk el.

Sportiskolás Sólymok – ZTE KK A 74-71 (16-16, 13-13, büntetők: 5-6, 26-19, 14-17) Legjobb dobóink: Fügemann Dávid és Simon Dávid (12-12), Tóth Levente (10).

Ezúttal is a csoport 2. helyéről szólt a mérkőzés, amelyen nem kezdtünk rosszul, nyugodtan játszottunk, de nem tudtuk leszakítani hasonló képességű ellenfelünket. A 3. negyedben úgy tűnt, ellépünk a Sólymoktól (38-45), de ismételten érkező bosszantó hibáinkat kihasználva fordított, majd elhúzott az ellenfél (66-55), és nem maradt idő a fordításra.

A csapat ezzel a „B” csoportba csúszott vissza, ahol a Kanizsai Kalózok és a Sportiskolás Törpillák (Szombathely) ellen kellett kivívni az „A” csoportos feljutást.

3. forduló (Nagykanizsa) eredmények:
ZTE KK A – Sportiskolás Törpillák 73-24 (13-7, 16-0, büntetők: 5-3, 17-9, 22-5) Legjobb dobóink: Kovács Áron (17), Tóth Levente (16), Molnár Bence (14).

Az „A” csoportba való visszajutás érdekében kötelezőnek gondolt mérkőzést – az első negyed bizonytalanságát leszámítva – kellően komolyan vettük, mindenkinek játéklehetőséget adva nyertünk úgy, hogy minden pályára lépő játékos szerzett pontot.

Kanizsai Kalózok – ZTE KK A 22-80 (8-10, 2-17, büntetők: 3-8, 9-22, 0-23). Legjobb dobóink: Kovács Áron (17), Ruzsics Barbnabás (13), Molnár Bence (13), Pete Csanád (11).

Az első negyedet leszámítva helyenként szépen játszottunk, ezúttal valóban kevesebbet hibázva, jobban védekezve tudtunk nyerni. A jó játék jó kedvet teremtett a játékosoknak, lelkesen hajtották végig a meccset, teljesítve az elvárásokat.

A csapat ezzel visszajutott az „A” csoportba, ahol legközelebb 2019. januárjában játszik ismét, megint a Körmend és a Böjtös-Bau Ricsilla „A” csapata ellen. Az, vagyis a 4. forduló dönt az alapszakasz végső helyezéseiről, de annak eredményétől függetlenül (a régióból 2. vagy 3. helyen továbbjutva) a felsőházban - a 4. régió legjobbjai ellen - folytathatjuk tavasszal.