Továbbra sem megy hazai pályán

A csarnok foglaltsága miatt hétköznap játszottuk a Szolnok elleni mérkőzést. A találkozó fél órás csúszással kezdődött a játékvezetők ugyanis közlekedési fennakadás miatt késve érkeztek Zalaegerszegre.

Zalakerámia ZTE KK- Szolnoki Olajbányász 80-91 (19-20, 21-28, 15-20, 25-23)
Zalaegerszeg, Jv: Tőzsér, Dr. Mészáros, Kulcsár (Forrai)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 14/6, Johnson 21/9, Williams 5/3, Szabó 14/3, Agafonov 13, csere: Doktor 4, Simon-, Djuric 6, Bagó 3, edző: Bencze Tamás

Szolnok: Smith 6, Tucker 21/15, Kristic 10/3, Rudner 18/12, Morant 10, csere: Tóth 2, Jones 24/15, Pallai-, edző: Dragan Aleksic

Nagyon jó ritmusban kezdtük a találkozót és egy perc alatt Ubilla és Johnson is triplát szerzett. A 2. perc elején Agafonov közelijével már hat ponttal vezettünk (8-2). A vendégeknél csak Morant tudott a gyűrűnkbe találni (8-4). A negyed felénél Ubilla duplája után Jones szerzett egy távolit (12-9). A folytatásban sok volt a pontatlan átadás, rossz indítás, kézből kicsúszott labda. A 7. percben Rudner egy triplával egyenlített (12-12). Szabó és Doktor büntetőivel kerültünk újra előnybe. A negyed hajrájában két eladott labda elég volt, hogy a Szolnok fordítson (15-16). Az utolsó percen belül Jones büntetőjére Bagó egy szép centergóllal válaszolt, majd Johnson labdaszerzésből ziccerezett, de egy ponttal a Szolnok nyerte a negyedet (19-20).

A második negyedet a Szolnok kapta el jól és másfél perc alatt két triplával és egy közelivel nyolc ponttal elléptek (20-28). Bencze Tamás időkérése után Jones volt eredményes, majd Johnson és Agafonov szerzett kosarat (24-30). A 14. perc elején Tucker újabb triplát hintett (24-33). A negyed feléhez közeledve Agafonov és Williams pontjaival zárkóztunk (28-33). Rudner keze újra elsült távolról, de szerencsére Williams-é is (31-36). A 16. percben Agafonov gyömöszölt be egy közelit és ezzel lőtávolba érkeztünk (33-36). Vendég időkérés után Tucker, majd Jones is triplát szerzett és ezzel visszazuhantunk oda ahonnan a negyed elején elindultunk (33-42). Időkérésünk után egy sokpasszos játék végén Ubilla hintett egy távolit (36-42). Kimaradt ziccerek, labdavesztés és pontokkal büntetett a Szolnok (36-46). A félidő utolsó percében Ubilla büntetőzött kétszer is pontosan, de Kristic-nek volt közte egy duplája (40-48).

A nagyszünet után két percet kellett várnunk az első kosárra, ekkor Johnson hintett egy triplát. Újabb két perc kaotikus játék után Jones is távolit szerzett. Rudner közelije után időt kértünk (43-53). A 25. percben Tucker duplájára Szabó egy triplával válaszolt (46-55). Morant sokadik zsákolása után Johnson ejtésének tapsolhattunk, majd Tucker duplájára Johnson hármasa volt a válaszunk. Sajnos Rudner továbbra is jól célzott távolról (51-63). A 28. perc elején Johnson büntetőivel állt vissza a közte tíz (53-63).  Rudner újra triplát szerzett, már a negyediket, majd Johnson labdaszerzéséből Djuric zsákolt (55-66). Az utolsó pillanatokban az egyik oldalon Szabó kihagyta, Jones nem hibázott és tartotta előnyét az Olaj (55-68).

A Szolnok továbbra is a faulthatáron védekezett, ami nem ízlett nekünk. Ubilla büntetőire Kristic két büntetője érkezett. Közben Agafonov már négy faultnál járt. A palánk alatti védekezésünk nem működött és Kristic 2+1-vel erősítette meg előnyét a Szolnok (59-73). Doki duplája után Agafonov 2+1-vel kerültünk végre tíz ponton belülre (64-73). Smith pontjaival tartotta a távolságot a vendégcsapat. A negyed felénél nem mentek be a tripláink, de szerencsére a Szolnok sem szerzett kosarat (68-77). A 36. percben Tucker hármasa után Szabó ziccerezett, majd újra Tucker volt eredményes (70-82). Szabó büntetőivel nyitottuk az utolsó három percet, de ezután két gyors kosarat kaptunk (72-86). Szabó két duplájával zárkóztunk volna, de Jones triplájával minden eldőlt (76-91). A végén még Johnson zsákolt, de ez már csak szépségtapasz volt, hiszen a vendégek végig uralták a meccset és megérdemelten nyertek.