Újabb győzelem az Alpok-Adria Kupában

A C csoportban az osztrák BK Klosterneuburg Dukes csapatát fogadtuk. Durázi Krisztofer bokasérülés miatt kénytelen volt kihagyni a meccset és Agafonov is csak a cserepadon kezdett, igaz később főszereplővé lépett elő.

Zalakerámia ZTE KK- BK Klosterneuburg Dukes 101-86 (20-28, 26-16, 27-19, 28-23)
Alpok-Adria Kupa C csoport
Zalakerámia Sport és Rendezvénycsarnok, Jv: Farkas, Benedek, Lovas

Zalakerámia ZTE KK: Ware 13/9, Thompson 20, Gulyás 2, Gliebov 15/9, Szabó 17/12, csere: Agafonov 26/3, Papp-, Kis 2, Bagó 6, Farkas-, Doktor-. Edző: Bencze Tamás

BK Klosterneuburg Dukes: Baurer 4, Burgmeister 13/3, Blazevic 14/12, Hopfgartner 9/3, Bavcic 21/6, csere: Bas 13/6, Ch. Leydolf-, Lanegger 8, Cl. Leydolf-, Kolonovocs 4, Kilic-, edző: Werner Sallomon

A vendégek szerezték az első kosarat, kihasználva Bavcic magasságát, majd Szabó egy közelivel, Gliebov meg egy triplával válaszolt (5-2). Az első percek ismerkedése után magukra találtak a vendégek és a 4. percben 5-9-re vezettek. A következő két percben Agafonov és Gliebov révén sikerült kiegyenlítenünk (11-11). A Dukes főleg Basic centerjátékának köszönhetően a hajrára öt ponttal ellépett (16-21). Thompson büntetőire Bas hármasa érkezett, majd egy Bagó ziccer. Nem védekeztünk jól, ami mutatja, hogy az utolsó percen belül újabb két könnyű kosarat kaptunk (20-28).

Bascic büntetőivel, már tíz pontra nőtt a hátrányunk a második negyed kezdetén (20-30). Ware hármasa jókor jött, majd egy jó védekezés és Szabó 2+1-es akcióval zárkóztunk (26-30). A 12. perc elején Ware indításából Agafonov ziccerezett, majd vendég időkérés után Thompson egyenlítet (30-30). Hopfgartner hármasa után Agafonov 2+1-el egyenlített újra (33-33). A 14. perc elején Thompson pontjaival vettük át a vezetést (36-35). A negyed felénél Burgmeister rázta meg magát és szerzett könnyű kosarakat, amivel már a vendégek vezettek (36-39). Nálunk Thompson tett hasonlóan és két duplájával fordítottunk (40-39). A hajrában Szabó hármasával szereztünk némi előnyt (44-39). Bavcic és Gulyás büntetői után a végén Blazevic hármasával kettő pont maradt az előnyünkből (46-44).

Agafonov jól ismert horogdobásával kezdtünk, majd három triplát szerezve (Gliebov, Ware, Szabó) próbáltuk leszakítani ellenfelünket (54-47). Bascic pontjaival zárkózott a Dukes, de jött Agafonov és előbb egy triplával, majd egy duplával tízpontosra növelte az előnyünk (64-54). A 28. percben Szabó hármasával tovább távolodtunk. Jól védekeztünk, mert a vendégek kétszer sem tudtak támadóidőn belül dobást kezdeményezni. Az utolsó percen belül Burgmeister szórt egy távolit, majd Thompson büntetőzhetett. Kis ziccere után a vendégeknek még Lanegger révén volt egy utolsó másodperces válasza (73-63).

Gliebov ziccerezett az első támadásunkból a záró negyed elején. Nem ment gördülékenyen a támadójátékunk és mellette könnyű kosarakat is kaptunk. Az osztrákok 0-7-es rohammal öt pontra feljöttek (75-70). Időkérésünk után Thompson duplája zökkentett át minket a holtponton (77-70). Agafonov harcosságából mindenki meríthetett volna, hiszen nem ismert elveszett labdát és vetődve szerezte meg a játékszert, ami után Thompson volt eredményes (84-73). A negyed felénél Gliebov duplájára Blazevic egy távolival válaszolt. A 37. percben Szabó távolijával tartottuk kétszámjegyű előnyünket (89-78). Agafonov még tett egy lapáttal a teljesítményére, hiszen három csont nélküli büntetőt süllyesztett el a vendégek gyűrűjében (92-78). Gliebov hármasával közelítettünk a száz ponthoz (95-80). Thompson, majd Bagó duplája után végül Bagó dobta át csapatunkat száz ponton túlra (101-86).