Újabb izzadságszagú győzelem!

A második forduló záró mérkőzésén a Paksot legyőző Jászberényt fogadtuk. Harcos, nehéz mérkőzésen jó védekezésünknek köszönhetően sikerült nyernünk.

Zalakerámia ZTE KK –JP-Auto JKSE 70-66 (16-16, 24-15, 16-23, 14-12)
Zalaegerszeg, Jv: Pálla, Farkas, Kulcsár. (ell: Várhalmi)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 16/9, Thompson 10/3, Gliebov 8/6, Szabó 8, Agafonov 20, csere: Durázi 6, Doktor -, Gulyás 2, Papp -, Kis-, edző: Bencze Tamás

JP-Auto JKSE: Nelson 13/3, Rakic 6, Coleman 15, Aleksandrov 15/3, Pantelic 12, csere: Kerpel-Fronius 3/3, Cseh -, Czirbus 2, Brbaklic-, Ruják-. edző: Nicola Lazic

Nem sokat finomkodtak a srácok, Thompson 10 másodperc után egy középtávolival nyitott. Két perc kellett a Jászberénynek, hogy a gyűrűnkbe találjon, majd elkapták a fonalat és gyorsindításokból szereztek újabb pontokat (2-6). Bencze Tamás gyorsan időt kért. A 3. perc elején Ware szórt egy triplát, majd Agafonov blokkja után Ware újabb távolijával fordítottunk (8-6). A negyed feléhez érve Ware passzából Agafonov szerezte meg első pontjait, ami után Lazic mester kért időt (10-6). A 7. percre Aleksandrov és Coleman kosaraival egyenlített a JKSE (10-10). Agafonov duplája után, Pantelic 2+1-vel, majd Nelson triplájával fordított a vendégcsapat (12-16). A legjobbkor jött Szabó duplája, majd a következőben egy újabbal egyenlítet (16-16). Az utolsó másodpercben Nelson dobása kiperdült, így maradt a döntetlen állás.

Gliebov remek passzából Durázi volt eredményes, majd Aleksandrov centerkosarára Gliebov és Kerpel-Fronius is egy távolival válaszolt (21-21). A 13. percben Durázi és Agafonov büntetőivel tartottuk előnyünk (25-21). Jó védekezés és Thompson duplája hatpontos előnyt eredményezett (27-21). A vendégek Aleksandrov pontjaival tartották a lépést csapatunkkal. A negyed felénél Szabó büntetőivel tartottuk lőtávolon kívül a Jászberényt (30-25). Határozott, jó védekezésünknek köszönhetően kétszer is labdát csentük, melyekből Durázi és Thompson is látványosat zsákolt (34-25). Vendég időkérés után Szabó közelijével, már kétszámjegyűre nőtt az előnyünk (36-25). Hosszú idő után Coleman büntetőjével mozdult el a holtpontról a JKSE (36-26). A 18. percben Gulyás Milán remek egyéni akciójának tapsolhatott a közönség, majd Agafonov szerzett egy közelit (40-26). A negyed végén Pantelic kosaraival zárkózott tíz ponton belülre a Jászberény (40-31).

Thompson egy triplával kezdte a második félidőt (43-31). Rakic és Coleman közelijével zárkózott a JKSE, de Agafonov duplájával visszaállt a közte tíz (45-35). Kicsit kiengedtünk és egy 0-7-es futással három pontra zárkóztak a vendégek (45-42). Időkérésünk után Agafonov 2+1-vel rendeztük a sorainkat (48-42). Ebben a periódusban sok volt a rontott kísérletünk. A másik oldalon Rakic, Coleman és Nelson pontjaival kiegyenlítettet a Jászberény (48-48). Két eladott labda után Bencze Tamás újból időt kért. A 27. percben Coleman hatalmas zsákolásával újra a vendégek vezettek (48-50). Ware hármasa a legjobbkor érkezett, de Nelson egy közelivel szinte azonnal tudott válaszolni (51-52). Aleksandrov triplájára Gliebov egy duplával és egy hármassal felelt (56-54). A negyed végén még többször próbálkozhatott a Jászberény, de ezek sikertelenek maradtak.

A záró negyed elején Czirbusra és Nelsonra fújtak egy-egy személyit, Ware meg egy duplával növelte előnyünket (58-54). A 32. percben Coleman duplájával közelített a JKSE (58-56). A 34. percben Czirbus első pontjaival egy büntetőnyi távolságra közelítettek a vendégek, amit Agafonov büntetőivel módosítottunk háromra (61-58). A negyed feléhez közeledve Agafonov blokkolta Pantelicset, majd a szerb óriás gyorsan viszonozta az ajándékot a saját gyűrűje alatt. A 35. percben Pantelic előbb szerzett egy duplát, majd ipponnal földre vitte Ware-t és ezzel kipontozódott (61-60). Felváltva potyogtak a kosarak és nem tudtuk leszakítani a vendégeket. Az utolsó két percre kétpontos előnnyel mentünk (68-66). Másfél perccel a vége előtt Rakic büntetőket hibázott, míg Ware közelről bedobta a berényi gyűrűbe (70-66). Coleman kihagyta a távolit, csak úgy, mint Gliebov és Kerpi is, így nagy csatában 70-66-ra sikerült nyernünk.