Újabb vereség

A 10. fordulóban a Pécsi VSK együttesét fogadtuk. Az első félidőben harcosan játszottunk, de a második félidőben, a hosszabb paddal rendelkező és pontosabban játszó vendégek fölénk kerekedtek.

Zalakerámia ZTE KK- Pécsi VSK Veolia 65-78 (21-14, 11-14, 14-22, 19-28)
Zalaegerszeg, Jv: dr. Mészáros, Goda, Pozsonyi

Zalakerámia ZTE KK: Guyton 16/3, Bonifert 3/3, Barnett 14/6, Csuti 1, Harris 4. csere: Németh 11/3, Révész 6/6, Simó 4, Horti 6, edző: Teo Cizmic

Pécsi VSK: Jones 15/3, Bíró 2, Gordon 13/9, Hőgye, Ivosev 15, csere: Bryson 25/18, Brkic 8, Illés, Goldring, edző: Dragan Aleksic

Harris szerezte a mérkőzés elő kosarát, majd egy dudaszós hármassal fordított a Pécs (2-3). Jól védekeztünk, de támadásban nem voltunk elég határozottak (6-3). Guyton irányított és pontjaival tartottuk előnyünket (8-5). A 6. percben egy rossz átadás után Jones egyenlített (8-8). Nagy küzdelem folyt a pályán, de mindkét csapat pontatalanul dobott. Horti közelije után Bryson triplájával fordítottak a vendégek (10-11). Időkérés után Barnett közelijével vettük vissza a vezetést, majd Simó szerzett labdát és újabb kosarat. A 9. percben Németh Ákos triplája után a vendégek kértek időt (17-11). A rövid szünet után Bryson a második hármasát szerezte (19-14). A hajrában Horti és Barnett büntetőivel távolodtunk (21-14).

Nagy akarással kezdtük a második negyedet is. Bryson és Révész váltott hármast és Németh is hozzátett még egy közelit (26-17). Kicsit túlpörögtünk és nem figyeltünk annyira a védekezésre és könnyű kosarakat kaptunk (26-22). Simó Bence nagyon akart és ezt tapssal jutalmazta a közönség. A 17. percben Németh közelije szédült be a pécsi gyűrűbe (30-24). Másfél perccel a nagyszünet előtt Brkic kosara után időt kértünk (30-26). Bíró kosarával két pontra feljött a Pécs, de Guyton duplájával négy pontos előnnyel mehettünk pihenőre (32-28).

A nagyszünet után keményebben védekezett a Pécs, de sikerült rést találnunk és megtartanunk az előnyünket. A 24. percben Jones és Horti váltott kosarat, majd Bryson már az ötödik tripláját süllyesztette el a gyűrűnkben. Guyton közelijével a negyed felénél 42-40-re vezettünk. A 27. perc elején gyors egymásutánban két kosarat is szerzett a Pécs, ami után muszáj volt időt kérnünk (42-44). Kizökkentünk a ritmusból, nem tudtunk mit kezdeni a vendégek határozott védekezésével. Gordon hármasával már öttel ment a Pécs (42-47). Németh furcsa horogdobásával lendültünk át a holtponton, Harris közelijével pedig egy pontra zárkóztunk, de Gordon újabb hármasával maradt a Pécsnél a vezetés (46-50).

Horti sportszerűtlen hibájából három ponttal jött ki a Pécs (46-53). Révész és Barnett hármasával válaszoltunk, de közben kaptunk két elkerülhető közelit (52-57). Pontosabban játszott a Pécs, Brysont nem tudtuk tartani (57-65). Sajnos az időkérés sem segített a fiúknak, hiszen továbbra is sok hibával játszottak. Tíz pontra kúszott a vendég előny és az első félidő harcos játéka teljesen eltűnt. A pécsi légiósok hozták, amit tőlük várnak és ez elég volt, hogy a második félidőben megforduljon az állás.