Újabb vereség, ezuttal Kaposváron

Az idei év utolsó bajnokiján a Kaposvár vendégei voltunk. Nem túl magas színvonalú mérkőzésen sorozatban kilencedik vereségünket szenvedtük el.

Kaposvári KK-Zalakerámia ZTE KK 72-65 (19-9, 17-18, 16-16, 20-22)

Kaposvár, Jv: Földházi, Nagy, Horváth

Kaposvári KK: Krnjajski 9/3, Plézer 2, Martin 15/3, Price26/9, Csorvási 4. csere: Bogdán, Ford 11/3, Puska, Hendlein 5/3. edző: Nicola Lazic

Zalakerámia ZTE KK: Parks 6/3, Decosey 23/9, Polster, Révész2, Holton 5. csere: Wilson 7/3, Németh 4, Bonifert 2, Makkos 2, Horti 14. edző:Emir Mutapcic

Mindkét oldalon volt hiányzó. Nálunk Jordan Barnett, míg a hazaiaknál Andrew Hilliard hiányzott betegség miatt.

Kezdőként mutatkozott be csapatunkban Quenton Decosey, aki egy triplával és egy duplával nyitott (0-5). Lassan ébredtek a somogyiak és a 4. percre egy 8-0-s futással átvették a vezetést (8-5). A védekezésünk nem működött, így vezetőedzőnk kénytelen volt időt kérni. A rövid szünet után ismét Decosey volt eredményes. Krnjajski és Price is betalált távolról, majd utóbbi közelről is eredményes volt és így tízpontos előnybe került a Kaposvár (19-9). A táblára azt is írhattuk volna, hogy KKK- Decosey 19-9!

A 12. perc elején Parks faulttal együtt szerzett kosarat (19-12). Továbbra sem volt ritmusa a játékunknak és a dobásaink sem ültek. Szerencsére a Kaposvárnak sem ment a dobás, de az előny továbbra is náluk volt (21-12). Újabb időkérés kellett, hogy helyre rázódjunk. Decosey újabb duplát szerzett, majd Parks talált be távolról (21-17). Hazai időkérést követően Polster Attilát Makkos Dávid váltotta, aki először lépett pályára az első osztályban. A 17. percben remek védekezést bemutatva labdát csent Krnjajskitól és megszerezte első pontjait is (22-21). A védekezésünk továbbra sem volt elég határozott, így megint el tudott húzni a házigazda (29-23). Az utolsó pillanatban Ford még szerzett egy hármast, így kilencpontos kaposvári előnyt mutatott a nagyszünetben a tábla (36-27).

Villámrajtot vett a Kaposvár a nagyszünet után (42-27). Nehezen lendültünk játékba. Parks és Wilson csak erőlködött. Egyedül Decosey hozta a pontokat, egy duplát és egy távolit szerezve (44-34). Price és Hendlein is triplát szerzett és magabiztosan vezetett a házigazda. Révész tett vissza egy lecsorgó dobást, hosszú idő után szerezve kosarat a bajnokságban. A negyed végén Wilson és Németh pontjaival faragtunk a hátrányunkon (52-43).

A záró negyed Price triplával kezdődött, amit faulttal együtt szerzett (56-43). Nem tudtunk átlépni az árnyékunkon és csak erőlködtünk a pályán. Martin és Price pontjaival haladt előre a házigazda, míg nálunk Horti és Németh gyűjtögette a pontokat (65-52). Az utolsó percre Decosey és Horti kosaraival tíz ponton belülre zárkóztunk, majd Holton duplájával már csak hét volt közte (67-60). Nagyot hajráztunk a végén,-de későn. Hiába jöttünk fel Decosey és Holton kosaraival három pontra (68-65), a végét Martin és Price higgadtan megoldotta így végig vezetve nyert a Kaposvár.