Utánpótlásunk hétvégi eredményei-galériával

Az elmúlt hétvégén U18-as junior csapatunk hazai pályán kezdte meg a küzdelmeket, míg az U16-os kadett együttesünk idegenben folytatta a Főtáblás szereplését. Az U12-es gyermek csapatunk Szombathelyen játszott torna rendszerben bajnokit.

U18 (junior), főtábla, A-csoport, 1. forduló:
Zalakerámia ZTE KK – Kecskemét KA 51-82 (14-23, 8-22, 19-20, 10-17)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok.

Zalakerámia-ZTE KK: Tóth B. 17/3, Takács 9, Novák Téglás P. 2, Gyimes 10, Böcskei. Csere: Koller 5/3, Billege 3, Mike M. 5, Tóth M.

Bödör Ferenc vezetőedző értékelése: - Ma jobb volt az ellenfél. Sok hiányzóval álltunk fel a mérkőzésre, amelyen csak egyes szakaszokban tudtunk megfelelő minőségben és sebességgel játszani. Voltak jó periódusaink, de a jól játszó ellenfelünk kegyetlenül büntette a hibáinkat. Remélhetőleg a továbbiakban ki tudjuk tolni a jó szakaszok időtartamát, és akár ilyen felállásban is, szorosabb eredményeket elérni a hasonlóan jó csapatok ellen, mint a Kecskemét.

Az U18-as hazai összecsapáson készült képek ITT elérhetők!

U16 (kadett), főtábla, A-csoport, 2. forduló:
Kaposvári Sportiskola - Zalakerámia ZTE KK "A" 74-62 (15-18, 17-13, 11-16, 31-15)
Kaposvári Városi Sportcsarnok

Zalakerámia ZTE KK "A": Ruzsics 6, Tóth Á.,, Tóth L. 27, Gérczei 12/3, Kovács Á. 10. Csere: Nagy Z. 3/3, Röszler, Aranyosi 2, Rékli, Boncz, Molnár B. 2.

Németh Csaba vezetőedző összegzése a találkozóról: - A hozzánk hasonló játékerőt képviselő KASI ellen is tartalékosan, de a győzelem reményében álltunk ki. A hazaiak magassági fölényüket próbálták érvényesíteni, mi a csapatjátékunkban bíztunk. A mérkőzés végig szorosan alakult, azonban a harmadik negyedben összeállt a védekezésünk és néhány indításból eredményesek voltunk, s ezzel nyolc pontos előnyt szereztünk. Rövidebb kispadunk miatt az utolsó negyedre fizikailag és fejben is elfáradtunk. Eladott labdáink és a sorozatos rossz védekezések felhozták az ellenfelet, amely végül megérdemelten nyert. A KASI közvetlen ellenlábasunk lesz a csoportban, így duplán sajnálhatjuk, hogy egy idegenben nyerhető mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Nagyon várjuk sérültjeink felépülését és visszatérését.

U12, Gyermek Kupa, A-csoport, 1. forduló, Szombathely:

Zalakerámia ZTE KK – Ifjú Sólymok 74-47 (20-10, 20-17, 12-7, 22-13)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 5 Bohár 7 Márton 7, Viant 12, Szalai 2. Cere: Hunyadi 14, Ouldamar 19, Csegezy 5, Lovas-Bán 2, Sulyok 1, Nagy M.

Ambrus Péter  vezetőedző értékelése: - Nagyon készültünk az idei első bajnoki mérkőzésre, hiszen az elmúlt szezont pont a Szombathely ellen zártuk. Kikaptunk pár ponttal, így ők jutottak be a Jamboreera. Több mint négy hónap leforgása alatt rengeteget fejlődtünk és a játék minden elemében jobb teljesítményt tudtunk nyújtani. Különösen a letámadásunk a mérkőzés elején alapozta meg a különbséget a két csapat között.

Zalakerámia ZTE KK – Körmendi Törpördögök 71-52 (15-17, 21-16, 20-10, 15-9)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 11 Bohár 9 Márton B. 10 Viant  2,  Szalai 5. Csere: Hunyadi 7, Ouldamar 7, Csegezy 7, Lovas-Bán 5, Sulyok 1, Nagy M.  7.

Ambrus Péter vezetőedző értékelése: - A rendkívül színvonalas első mérkőzésünk után egyből játszottunk, és az első félidőben sokat hibáztunk a dobások befejezésénél. A Körmend ebből tudott indulni és hatékony egy-egyezéssel vezetett. A második félidőben koncentráltabban játszottunk és mind a tizenegy  játékosunk egyforma hatékonysággal tudott játszani. Megfordítottuk a mérkőzést és nagyobb különbséggel tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól játszottak mindkét mérkőzésen.