Utánpótlásunk legutóbbi eredményei

U12 Kenguru-bajnokság, 4.forduló,  A csoport:
Zalakerámia ZTE KK/A – Ricsilla Rakéta 100-46 (28-9, 27-15,  22-13, 23-9) – hivatalosan 2-0  végeredmény, mivel az ellenfél hiányos kerettel állt ki
Körmend.

Zalakerámia ZTE KK/A: Nagy M. 18, Bencze G. 16, Ouldamar B. 15, Szalai Z. 15. Csere: Szőllős 12, Zsédely 7, Fábián K. 5, Németh N. 5, Péterfi 3, Németh B. 3, Agárdi 1, Kocsis.  Vezetőedző: Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Ambrusné Bacsárdi Szilvia értékelése: - Jó volt látni a csapatjátékot, és a sok gyors indulás utáni helyzetet.

Körmendi Törpördögök 90-82 (17-8, 27-30, 17-16,  29-28)
Körmend.

Zalakerámia ZTE KK/A: Bencze G. 46, Ouldamar B. 17, Szöllős 6, Szalai Z. 4, Nagy M. 3. Csere: Kocsis 1, Fábián K. 1, Németh N. 1, Zsédely 1, Péterfi 1, Németh B., Agárdi.  Vezetőedző: Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Ambrusné Bacsárdi Szilvia értékelése: - Sok védőlepattanót engedtünk az ellenfélnek, ezen mindenképpen változtatnunk kell a jövőben. Gratulálok a csapatnak, hogy az U12-es bajnokság felső házába kvalifikálta magát!

U 14 serdülő bajnokság, alapszakasz, alsóház 4. forduló:
Atomerőmű GYKSE – Zalakerámia ZTE KK/A 35-105  (9-31, 6-32, 10-27, 10-15)
Zalaegerszeg, Ostoros-csarnok.

Zalakerámia ZTE KK/A: Péter L. 10, Kovács D. 4, Kámán H. 22, Hunyadi 8, Németh 10.  Csere: Márton B.10, Szabó Zs. 19, Csonka 8, Horváth P. 4, Török 6, Szőllős, Szabó 4.  Vezetőedző:  Kovács László.
PVSK NKA/A – Zalakerámia ZTE KK/A  72-109 (17-28, 15-34, 17-28, 23-19)

Zalakerámia ZTE KK/A:  Péter L. 14, Kámán H. 10, Hunyadi 4, Németh 14, Szabó A. 4. Csere: Márton B. 16, Szabó Zs. 15, Csonka 22, Horváth P. 2, Török 6, Horváth B. 2, Boda. Vezetőedző:  Kovács László.

Kovács László értékelése: - A két mérkőzés tétje a Nemzeti Serdülő Bajnokság legjobb 32 csapata közé kerülés kiharcolása volt. Ezt két magabiztos győzelemmel, sok tetszetős egyéni és csapat megmozdulást bemutatva teljesítettük. Zárt, agresszív védekezést próbáltunk játszani. A szerzett labdákból és védőlepattanókból átadásokra és befutásokra alapozott lerohanásokat vezettünk, melyekből sok pontot szereztünk. Felállt védelem elleni támadásaink során labdás elzárásokkal tarkított add és fuss játékot játszottunk. Mindkét mérkőzésen sikerrel – bár ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy egyik ellenfelünk sem alkalmazott jól felépített, tudatos védekezést. Ismét látszott csapatunk erőssége: több, hasonlóan jó képességű játékosra támaszkodhatunk. Öt, illetve hat játékosunk szerzett tíznék több pontot és  ért el tíznél magasabb IBM-pontot mindkét mérkőzésen.

U14 regionális serdülő bajnokság.  Nyugati-csoport 3. forduló:
Zalakerámia ZTE KK U14/B – Soproni Tigrisek U13/B 90-55 (30-8, 21-18, 16-14, 23-15)

Zalakerámia ZTE KK/B: Hunyadi 14/3, Nagy M. 11, Szalai Z. 3, Lovas-Bán, Sulyok 10. Csere: Ouldamar B. 6, Takács 4, Viant 9, Soltész 10, Márton B. 19, Bohár 4, Neubauer. Vezetőedző:  Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - A bajnokság során harmadszor találkoztunk a soproni csapattal. Ezúttal már az első negyedben kialakult egy húsz pont feletti különbség. A védekezésben a letámadások, támadásban a létszámfölényes helyzetek és a jó bontások domináltak. Egységesen, jól játszottunk, kiegyensúlyozott volt végig a csapat. Gratulálok a jó játékhoz!

Győri KC/A – Zalakerámia ZTE KK U14/B 50-101 (15-27, 14-18, 9-28, 12-28)

Zalakerámia ZTE KK U14/B:  Hunyadi Z. 27/3, Nagy M. 5, Szalai Z. 8, Lovas-Bán 4, Sulyok 10. Csere: Ouldamar B. 4, Takács, Viant 5, Soltész 14, Márton B. 18, Bohár 4, Neubauer 2. Vezetőedző:  Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - A második mérkőzésünket a Győrrel játszottuk, akiket korábban már sikerült legyőzni. Most csak nyolc  játékossal tudtak elutazni, így a különbség nem mérvadó. Az első félidőben sok egyéni hibával játszottunk és csak a harmadik negyed közepétől tudtunk úgy játszani, ahogyan azt elvártam a csapattól. A meccs végére nagyon szép dolgokat tudtunk csinálni, igazi csapatként játszottunk!

U16  kadett bajnokság, főtábla C csoport:
Kiss Lenke KA/A – Zalakerámia ZTE KK 59-74 (15-28, 12-19, 10-17, 22-20)
Budapest.

Zalakerámia ZTE KK: Röszler 16/12, Kámán B., Aranyosi 1, Gérczei 27/9, Rékli 5/3. Csere: Martonics 8/6, Rinkó 2, Kakas 4,  Boncz, Adrovicz B. 3/3, Györe, Gergály 10/6. Vezetőedző:  Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - A Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia csapata már évek óta 1-3-1-es zónavédekezést alkalmaz, erre  készültünk a héten. Ami a játékunkból hiányzott az a mélységi helyzetek kialakítása, ezt hiányolom. Ellentétben viszont nagyon sok kinti üres dobóhelyzetünk volt, amelyeket kellő számban értékesítettünk ahhoz, hogy egy viszonylagos magabiztos győzelmet arassunk idegenben. A védekezésünkben is felemás volt a helyzet, de a hibákat felülírja az a tény, hogy 28 eladott labdára kényszerítettük az ellenfelünket. Lehetett volna jobb a játékunk, de közel egy hónapja nem játszottunk mérkőzést, úgyhogy nem lehetek elégedetlen. Ezzel a győzelemmel saját kezünkbe vettük a sorsunkat a csoportból való továbbjutás sorrendjében. Igazából az a kérdés, hogy az első vagy a második helyen jutunk-e tovább.

U 18 junior bajnokság,  rájátszás, 1. forduló:
Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE/A 93-88 (23-26, 23-30, 26-14, 21-18)

Zalakerámia ZTE KK:  Gerencsér 18, Ruzsics 7, Tóth B. 34, Kovács Á. 4, Garai 20. Csere: Tóth M., Szalai K., Tóth Á., Tóth L. 4, Jordán 6/3, Szalai Zs. Vezetőedző:  Bodrogi Csaba

Bodrogi Csaba értékelése: - Az első félidei védekezésünk nem volt elég agresszív, könnyen átjátszotta az ellenfél és a kialakított helyzeteiket jó százalékkal fejezték be. A  mi támadásaink is hatékonyak voltak, de így is 10 pontos hátránnyal mentünk a félidőre. A folytatásban gyorsabban, nagyobb energiákkal játszottunk, ennek lett az eredménye a kevesebb kapott pont. A  paksiak dobóhatékonysága visszaesett, és egy szoros végjátékban tudtunk nyerni. A fiúk megértették a félidőben, hogy az addig mutatott játékstílusunkkal nem lett volna esélyünk. Szerencsére tudtak változtatni és annak ellenére, hogy ismét elvesztettük a lepattanócsatát, a lelkes játékunkkal sikerült megfordítani az eredményt.

fotó: Jóna István