Védekezés nélkül nehéz mérkőzést nyerni

A 25. fordulóban a Szeged csapatát fogadtuk. A vendégek a második és harmadik negyedben, főleg gyorsindításokból szereztek előnyt, amit a végén már nem tudtunk behozni.

Zalakerámia ZTE KK- Naturtex-SZTE Szedeák 87-95 (28-30, 17-24, 16-29, 26-12)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Földházi, Söjtöry, Kovács

Zalakerámia ZTE KK: Duren 14/3, Wiggs 13/9, Bonifert, Vuko 20, Glenn 17, csere: Donaldson 3, Polster 6/6, Simon 12/6, Völgyi, Szabó 2, edző: Luca Bechi

Naturtex-SZTE Szedeák: Govens 18/6, Kerpel-Fronius G. 2, Brown 20/6, Dzeletovic 20/6, Dickey 20, csere: Kerpel-Fronius B. 5/3, Keller 3, Bognár 7/3, Balogh, edző: Srecko Sekulovic

Kiállítva: Szabó 24’.

Glenn harcolt meg a találkozó első kosaráért, de Brown-tól egyből jött a válasz, ráadásul faulttal együtt (2-3). A 3. percben Brown és Wiggs váltott hárompontost. A 4. percben Dickey zsákolása után Glenn szerzett újabb közelit (9-10). Védekezésben nem volt könnyű dolgunk, hiszen Brown jól bontott, Dickey-t pedig nehezen tudtuk védeni. A negyed felénél döntetlen állt a táblán (12-12). Sok faultot kaptunk, így hamar bónuszba került a Szedeák. A 7. percben előbb Wiggs és Dzeletocic, majd Duren volt eredményes távolról (24-23). Vendég időkérés után Szabó büntetőivel növeltük előnyünket (26-23). A negyed hajrája a vendégeké volt, hiszen 7-2-es futással, a végén utolsó másodperces Bognár triplával megnyerték a játékrészt (28-30).

Kemény, fizikális küzdelmet hozott a második negyed is. Valamivel pontosabban játszott a Szeged és Dickey és Govens pontjaival, hét ponttal elléptek (28-35). Duren közelije és Vuko utolsó pillanatos kosara hozta közelebb csapatunkat, de egy eladott labda és egy Dickey zsákolás után Luca Bechi időt kért (32-37). A 16. percre Polster hármasával kettő pontra zárkóztunk (37-39). A folytatásban Dzeletovic rázta meg magát és hét ponttal toldotta meg a vendégek előnyét. Nálunk Wiggs hintett egy távolit, majd Vuko egy közelit (44-48). A 19. percben Kerpel-Fronius Balázs triplája után a Szeged kért időt, majd Brown szerzett egy újabb távolit (44-54).

A nagyszünet után Glenn közelijével kezdtünk (47-57). A vendégek lendületes támadásait nem igazán tudtuk védeni és Govens vezérletével tízpontos előnyt harcoltak ki (47-57). Duren és Glenn kosaraival próbáltuk tartani a lépést ellenfelünkkel. 24. percben Szabó kapott reklamálásért technikait, majd további szövegelését újabb technikaival a kiállítás sorsára jutott. Govens a két büntetőből csak egyet értékesített. Polster hármasával és Vuko büntetőivel zárkóztunk, de Dzeletovic egy közelivel visszaállította a tízpontos különbséget (58-68). A negyed hajráját megnyomta a Szeged és szinte megduplázta előnyét (61-81). Sem védekezésben, sem támadásban nem voltunk pontosak és megérdemelten vezetett a Szeged (61-83).

Jó ritmusban kezdtük a záró negyedet. A 7-0-s futásból Vuko öt ponttal vette ki a részét (68-83). Vendég időkérés után Simon szerzett triplát és egy duplát, így megfeleztük a hátrányunkat (73-83). A Szeged játéka visszaesett, csak a 34. percben szerezték első pontjaikat (73-85). Vuko közelijével és Simon távolijával tíz ponton belülre zárkóztunk (78-85). A negyed felénél Dickey két duplával verte vissza a felzárkózásunkat a Szeged (78-89). Időkérésünk után kicsit alább hagyott a lendületünk, a vendégek büntetőkkel tartották a távolságot (80-93). A találkozó utolsó két percébe kanyarodva Donaldson 2+1-vel újra tíz ponton belülre kerültünk (85-94). A végén Vuko közelijével zártuk le a mérkőzést (87-95).

Fotó: Seres Péter