Végig futottunk az Alba után

A 24. fordulóban az Alba Fehérvár együttesét fogadtuk. A hosszú szünet meglátszott a játékunkon. Sem védekezésben, sem támadásban nem játszottunk kellő agresszivitással és pontossággal, aminek a vereség lett a vége.

Zalakerámia ZTE KK- Alba Fehérvár 73-83 (18-24, 14-16, 17-21, 24-22)
Zalaegerszeg, JV: Papp, Söjtöry, Nyilas

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 12/6, Decosey 14/6, Takács 2, Barnett 17/9, Holton 2, Parks 17/6, Horti 7, Németh 2, Polster, Révész, edző: Emir Mutapcic

Alba Fehérvár: Pongó 9/9, Vojvoda 17/9, Fakuade 10, Lukács 2, Omenaka 13, csere: Smith 8, Davis 14/6, Takács 5, Szabó 3/3, Balsay, Stark 2. Edző: Matthias Zollner

A vendégeké volt a találkozó első pillanatai, hiszen két sikeres dobással nyitottak (0-5). A 2. perc elején, Holton pöcizte vissza Takács kimaradt távoliját, majd Vojvoda szerzett könnyű kosarakat (2-11). Emir Mutapcic nem is gondolkodott sokat, hogy időt kérjen. Nem változott semmi a rövid taktikai szünet után, hiszen a védekezésünk és a támadásunk sem javult. Az Alba minden hibánkat pontokkal bűntette (4-15). A negyed felénél Parks hozott némi lendületet a csapatjátékba. A játékrész második fele a miénk volt és a 7-0-s futásunkat Szabó Zsolt triplája állította meg (17-23).

A második negyed elején Davis közelijére Barnett nagy zsákolással válaszolt (20-26). Wilson távolijával három pontra zárkóztunk (23-26). Parks ellen sportszerűtlen hibát fújtak, amit Omenaka nem tudott pontokra váltani. Nagy volt a kapkodás a parketten, amiből az Alba jött ki jobban egy Fakuade kosárral (23-28). Vendég időkérést követően Voljvoda hármasával és Omenaka duplájával ismét tíz ponttal ellépett a Fehérvár (23-33). A 17. percben Decosey távolijával mozdultunk el a holtpontról, majd Parks is újra Decosey következett és máris ott voltunk az Alba nyakán (32-35). A félidő vége a vendégeké volt (32-40).

Ahogy az első negyed, úgy a harmadik is Pongó triplával kezdődött, majd Wilson és Decosey szerzett kosarat (36-43). Próbáltunk kapaszkodni, de a vendégeknek mindig volt válasza a találatainkra (38-47). A 24. perctől alább hagyott a csapatok lendülete, töredezett volt a játék, sok hibával tarkítva. Az Alba találat meg előbb a ritmusát és a 27. percben már 15 ponttal vezettek (42-57). Barnett hármasával mozdultunk előre, de az időkérést nem kerülhettük el (45-57). A játékrész vége a miénk lehetett volna, de Vojvoda egy utolsó másodperces duplával megtörte a sorozatunkat (49-61).

Harcosan kezdtük a záró negyedet, de nem túl pontosan. A vendégek egy perc alatt négy faultot szedtek össze, Stark ki is pontozódott. A 33. perc elején Davis estében szerzett hármast, majd Decosey zsákolt (53-65). Az idő pergett a különbség nem akart csökkenni. Barnett hármasával hosszú idő után jöttünk vissza tíz ponton belülre. A negyed felénél Decosey büntetőivel és Parks közelijével öt pontra zárkóztunk (60-65). Pongó távolijával és Smith közelijével rendezte a sorait az Alba (60-70). Időkérésünket követően Vojvoda extra hármasaival szilárdította meg előnyét a vendégcsapat, ami végül döntőnek bizonyult (60-76). Az utolsó két percben némileg kozmetikáztunk a különbségen, de a vereséget nem tudtuk elkerülni (73-83).