Végig kezünkben volt a mérkőzés, de a végén a Falco örülhetett

A negyeddöntő párharc negyedik összecsapásán feledtetve a vasárnapi teljesítményünket, volt esélyünk a győzelemre, úgy hogy Benke Szilárd sérülése miatt csak keveset játszhatott.

Zalakerámia ZTE KK- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-95 (27-23, 30-23, 20-21, 14-28).
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Jv: Győrffy, Tőzsér, Frányó (Gincsai)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 23/12, Vaughn 11/9, Benke-, Szabó 22/12, Radic 16/3, csere: Horváth 11/9, Mohácsi 3/3, Mikovic 3/3, Doktor 2, edző: Bencze Tamás

Falco KC: Govens 12, Perl 12, Váradi 26/9, Borisov 4/3, Taylor 22/3, csere: Tóth 2, Pustahvar 5/3, Norfleet 12/6, edző: Srecko Sekulovic

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, ahol a közelmúltban elhunyt utánpótlás edzőnkre, Vertetics Istvánra és a tragikus hirtelenséggel eltávozott törzsszurkolónkra Kerekes Krisztiánra emlékeztünk.

A negyeddöntő negyedik mérkőzését mindkét csapat egy-egy elrontott támadással kezdte. Másfél perc után Radic közelijével vezettünk (2-0). A vendégeknél Taylor ziccerezett a 2. perc eljén (2-2). Sajnos a 3. perc elején Benke már a második faultját ütötte be. Váradi büntetőjére Szabó egy triplával válaszolt, majd Perl szerzett egy közelit (5-5). A negyed felénél Kinney hármasával kerültünk előnybe (8-5). Borisov egyenlített (8-8). Kinney távoli kísérletét Radic húzta a gyűrűbe, majd Váradi egalizált egy ziccerrel. A 6. perc elején Radic és Borisov egy-egy sikeres büntetője után, Kinney és Taylor, majd Szabó szerzett triplát (17-14). Jó védekezés és újabb Szabó hármas következett (20-14). Vendég időkérés után Govens büntetőzhetett, majd Radic szerzett újabb közelit. A 9. percben Váradi kosarára Kinney hármasa érkezett (25-18). Perl duplája után Radic centerezett és szerzett újabb kosarat (27-20). A negyed végén Váradi hármasával zárkózott a Falco (27-23).

A második negyed elején Govens fordult le Vaughn-ról és szerzett könnyű kosarat, míg nálunk Szabó dobott egy középtávolit. Váradi duplájára Kinney, majd Horváth közelije volt a válaszunk (33-27). A 13. perc elején Mohácsi is szórt egy triplát, majd Govens és Kinney is pontosan ziccerezett (38-29). Norfleet hármasa után egy Vaughn labdaszerzést követően Szabó szerzett kosarat (40-32). Sekulovic mesternek a második idejét is ki kellett kérnie, hogy rendbe szedje csapatát. Perl duplája után Kinney már a negyedik tripláját szórta, majd Norfleet könnyű ziccere után egy duplával növelte saját és csapatunk pontjait (45-36). A 16. percben Mikovic egy utolsó másodperces triplával mutatkozott be, majd Kinney egy duplával már 20 pontnál járt. Remek ritmusban játszottunk és Vaughn duplájával, 12 ponttal elléptünk (52-40). Váradi közelije után Bencze Tamás is időt kért (52-42). A hajrában Taylor gyűjtögette a szombathelyi pontokat, míg nálunk Radic előbb egy duplát, majd egy triplát is szórt (57-46).

Harcosan kezdett mindkét csapat a nagyszünet után. Váradi büntetőire Szabó egy triplával felelt, majd Horváth is bevert egy távolit (63-50). Taylor faragott a vasiak hátrányából egy duplával (63-52). A 24. perc elején Váradi 2+1-vel zárkózott a vendégcsapat (63-55). Taylor ziccere után időt kértünk (63-57). A negyed felénél Szabó ziccere a legjobbkor jött, majd a remekül játszó nagyemberünk labdát szerzett, majd újabb közelit (67-57). A 26. percben Doktor Péter szerzett betörésből újabb kosarat (69-57). A 27. percben Váradi hintett egy távolit (69-60). Doktor kihagyhatatlan helyzetbe hozta Radicsot, míg a vendégtámadásból Perl volt eredményes (71-62). A 28. percben Perl újabb közelijével zárkóztak a vendégek, de jött Vaughn és egy tripla (74-64). Vasi időkérés után Taylor forgatta be Radicsot és faulttal együtt szerzett kosarat, majd a büntetőt is bedobta (74-67). Egy eladott labda nálunk és kihagyott Taylor büntetők a másik oldalon. Az utolsó támadásunkból Vaughn egy triplát szerzett így tízpontos előnnyel mehettünk a záró felvonásba (77-67).

Kemény védekezéssel kezdtek a vendégek. Taylor kihagyta a hármast, Vaughn bedobta (80-67). A 31. perc elején Váradi 2+1-es akcióval zárkóztatta csapatát (80-70). Norfleet hármasával és Pustahvar ziccerével öt pontra csökkent az előnyünk egy pillanat alatt (80-75). Az időkérésünk után Horváth hintett egy távolit, de viszonzásul Pustahvartól is kaptunk egyet. A 34. perc elején Szabó forgatta be védőjét és szerzett újabb fontos duplát (85-78). Elkapta a fonalat a Falco és Váradi is triplát szerzett (85-81). A negyed felénél Norfleet emberrel együtt bedobta (85-83). Egyre nőtt a feszültség a pályán! Kinney, majd Taylor is betalált (87-85). A 37. percben Horváth hármasával távolodtunk (90-85). Taylor büntetőket rontott! Nem sikerült élnünk a lehetőséggel. A 38. percben Norfleet büntetőivel csökkent az előnyünk (90-87). Nagy volt a kapkodás mindét oldalon. Taylor kosarával egy pontra feljött a Falco (90-89). Vaughn kihagyta, Taylor viszont bedobta, amivel átvették a vezetést a vendégek (90-91). Egy perc volt hátra és pontot kellett szereznünk…Sajnos nem sikerült, kihagytuk a dobást, Govens viszont pontosan büntetőzött (90-93). Mi támadhattunk, de előtte még a vendégek időt kértek. Kinney harcolt ki faultot Govensről, de csak egyik büntetőjét dobta be (91-93). Govensnek ütöttünk oda, aki nem hibázott. Újabb kosarat már nem tudtunk szerezni, így a Falco jutott az elődöntőbe (91-95).

Köszönet a szurkolóknak a kitartó bíztatásért!!!

Fotó: Bálizs Zsuzsa