Kaposvári KK – Zalakerámia-ZTE KK 81-74 (22-21, 17-16, 21-18, 21-19)

Kaposvár, Jv.: Földházi, Minár, Kovács N.

Kaposvári KK: Milisavljevic 18/3, Krnjajski 18/3, Baki 12/6, Bogdán 3/3, Hendlein 18. Csere: Plézer 6/3, Puska 6, Takács. edző: Nikola Lazics.

Zalakerámia ZTE KK: Simon 6, Bonifert 5/3, Polster 5/3, Szabó 22/9, Vuko 25/3. Csere: Simó 2, Antoni 6/6, Makkos, Szalay 3/3, Büki, Csuti. edző: Heinrich Róbert.

Szabó egy távolival nyitott, majd hosszú percekig csak ez az egy találatunk volt a táblán. A következő kosarunk, ami szintén hárompontos volt Bonifert jegyezte, de ekkor már elhúzott a Kaposvár (10-6). Nem igazán mentek a közelik, annál inkább a távolik. A 6. percig Vuko és Polster is szerzet egyet-egyet (16-12). Vuko pontjainak köszönhetően a 9. percre utolértük a házigazdát (18-18), de végül a negyedet egy ponttal a somogyiak nyerték (22-21).

A második játékrész elején próbált előnyt szerezi a Kaposvár, de nem hagytuk magunkat és a 14. percben átvettük a vezetést (26-27). Jött a szezon elején még nálunk játszó Plézer és egy távolival visszavette az előnyt a házigazdának (29-27). A negyed végéig a Kaposvár vezetett, de Szabó és Simon kosarainak köszönhetően nem tudtak nagy előnyt kiharcolni a nagyszünetig (39-37).

A félidő után jó ritmusban jöttünk ki az öltözőből és 8-0-s futással, közte két hármassal nyitottunk (39-45). Nehezen találta a ritmust a házigazda, mi pedig sokat cseréltünk. Sikerült a 28. percig elnyújtani a vezetésünket, amikor Milisavljevic egy 2+1-es akcióval fordított (53-52). Ekkor a Kaposvár játszott pontosabban és hét ponttal elléptek (59-52). Antoni egy hármassal lőtte közelebb csapatunkat, a negyed végén (60-55).

A záró negyedet a Kaposvár kezdte egy 8-0-s futással, amit Szabó és Vuko egyaránt 2+1-es akcióval tört meg (68-61). A folytatásban Krnjajski és Szabó is hármast szerzett. A hazaiak 8-10 pontos távolságban tartottak minket, ami a mérkőzés végéig elegendőnek bizonyult. Küzdöttünk, harcoltunk, de nem sikerült már beérnünk a Kaposvárt (81-74).