Végig vezetve győztük le a Debrecent

A 21. fordulóban hazai pályán fogadtuk a DEAC-Tungsram együttesét. A fiúk ezen az estén nem ismertek lehetetlent és nagy koncentrációval játszva, végig vezetve sikerült nyerniük. Győzelmünkkel hosszú idő után elmozdultunk az utolsó helyről.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC-Tungsram 91-67 (24-17, 19-12, 23-20, 25-18)
Zalaegerszeg, Jv: dr. Mészáros, Tőzsér, Söjtöry

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 18/3, Takács 2, DeCosey 12/6, Holton 17/3, Barnett 12/6, csere: Révész 2, Németh 2, Polster, Parks 19/12, Horti 7, Csuti, Makkos. edző: Emir Mutapcic

DEAC: Hagins 15/9, Thames 16/9, Drenovac 16/3, Kovács 2, Aska 6, csere: Neuwirth, Tóth 7, Valerio-Bodon, Kerpel-Fronius, Polyák 5/3. Edző: Georgios Vovoras

Álmosan kezdtük az első két percet, nem igazán ültek a dobásaink. A DEAC Drenovac és Thames pontjaival került előnybe. A 3. perc elején Barnett hármasaival fordítottunk (6-5). Továbbra sem ment gördülékenyen a játék és ismét Barnett kellett az egyenlítéshez (10-10). A 7. perc elején Hagins és Parks váltott triplát (13-13). A padról beszálló Horti hamar öt pontot tett a közösbe, előbb egy középtávolit, majd három büntetőt értékesített (18-15). A 9. percben Takács büntetőivel öt ponttal vezettünk (20-15). A negyed végére Parks remek egyéni megmozdulása, Tóth Ádám büntetői és Wilson utolsó másodperces közelije maradt (24-17).

A második negyed kosárváltással indult, amikor Aska és Révész szerzett duplát. A 12. percben Wilson közelije után időt kértek a vendégek (28-19). Nem sikerült megtörni a lendületünket és továbbra is nagy akarással játszottak a fiúk, míg a vendégek játéka visszaesett. A 14. percben Holton talált rést a DEAC védelmén és zsákolt látványosan, ami után jött is debreceni időkérés (32-21). Jól védekeztünk és kezdett kinyílni az olló a csapatok között. Parks hármasával és Barnett közelijével a 17. percben 40-25-re vezettünk. A félidő utolsó percében Hagins közelijére Wilsonnak volt egy gól jó plusz faultos válasza, így 14 pontos előnnyel mehettünk pihenőre (43-29).

Jó ritmusban kezdtünk a nagyszünet után, Holton és Németh pontjaival súroltuk a húsz pontos különbséget. Drenovac és Wilson váltott hárompontost, így nem változott a különbség a csapatok között (50-32). A 23. percben Parks triplájával át is léptük a húszas különbséget (53-32). Elég volt egy pillanatnyi kihagyás és már zárkózott is a Debrecen (53-37). A vendégek agresszív letámadása nem feküdt nekünk, de Holton két kosarával elmozdultunk a holtpontról (57-39). Érezhetően keményedett a mérkőzés és a játékosok is feszültebbek lettek. A 27. percben Decosey és Hagins is sportszerűtlen hibát kapott, hosszas videózás után. Nem törte meg a lendületünk ez a közjáték és Polyák hármasára Barnett közelije és Decosey zsákolása volt a válaszunk (63-44). A végén Parks még elsüllyesztett egy hármast a debreceni gyűrűbe, majd Hagins büntetői zárták a negyedet (66-49).

DeCosey és Hagins hármasaival kezdődött a záró felvonás, majd Horti zsákolt egy kézzel egy kijátszott támadás végén (71-52). Vendég időkérést követően egy kicsit megtorpantunk, két támadást sem sikerült időn belül rádobással befejeznünk. A 35. percben Holton szerzett közelit a sokadik második esélyes lepattanóból, majd Wilson ziccerével ismét húsz ponttal vezettünk (75-55). Újabb hosszú közjáték (ki ütötte a faultot a DEAC-ban) után labdát veszítettek a vendégek és előbb Holton szerzett egy közelit, majd újabb labdaszerzés után Decosey egy hármast (82-57). Kezdett szétesni a ma nem túl acélos Debrecen és Barnett hatalmas zsákolása ezt még jobban elősegítette. A végén lehetőséget kaptak a fiatalok is és ők is kivehették a részüket a szezon egyik legösszeszedettebb játékából és sikeréből.

Köszönjük szurkolóinknak a mai bíztatást!