Végig vezetve nyert a Szombathely

A 10. forduló rangadóját a Falco KC ellen idegenben vívta csapatunk. Sajnos a várt kemény és szoros küzdelem elmaradt, a házigazda vasiak remekül dobva a távolikat, végig vezetve, megérdemelten nyertek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 94-80 (23-17, 22-16, 22-20, 27-27)
Szombathely, JV: Cziffra, Balogh, Kapusi

Falco KC: Pot 13, Kovács 4, Brown 15/12, Tiby 14/6, Keller Á. 8/6, csere: Crowles 8/6, Perl 15/3, Barac 11, Verrasztó, Sövegjártó, Takács, Krivacevic 6, edző: Milos Konakov

Zalakerámai ZTE KK: O’reilly 8/3, Polster, Rakicevic 15/9, Smith 14, Ostojic 17, csere: Trice 14/6, Csuti 6, Keller I. 6, Zsíros, Szalay, Németh, edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Keller Á.

Majdnem kettő percet kellett várni az első pontokra a találkozón (2-2). A vasiak próbálták kezükbe venni a kezdeményezést, de Rakicevic és Ostojic révén tartottuk a lépést (10-8). A negyed második felében a dobásaink kimaradtak, a játékunk visszaesett, míg a címvédő kezdett ellépni, így 7. percben Krasovec mester időt kért (18-9). Próbáltuk cserékkel kizökkenteni a házigazdát, Csuti például első két kísérletéből is betalált (20-15). A játékrész végét Smith büntetői zárták, de az előny a Falco-nál volt (23-17).

Jól kezdtük a második negyedet, Csuti és Trice kosaraival pillanatok alatt két pontra zárkóztunk (23-21). A házigazda gyorsan ritmust váltott és ismét tíz ponttal ellépett (31-21). Trice pontjaival még közelítettünk, de három triplát kaptunk rövid időn belül, sajnos a válasszal adósak maradtunk (40-25). A hajrában összekaptuk magunkat, de ez csak a kozmetikázásra volt elég. Az első félidőben tompán játszottunk, gyorsindításból nem is szereztünk kosarat (45-33).

A nagyszünet után Ostojic pontjaira Keller és Tiby hármasa érkezett (51-37). Nehezen találtunk fogást a vasiakon, akik remekül dobták a távolikat (54-37). A 25. percben Trice hármasával mozdultunk el a holtpontról, de sajnos nem voltunk elég határozottak a védekezésben. A Falco-ban a padról érkező Krivacevic hozott új lendületet és a játékrész végét megnyomva magabiztosan vezettek (67-53).

A záró negyedben próbáltunk közelebb zárkózni, de hiába dobott Rakicevic és Trice is távolit, nem jutottunk tartósan közel ellenfelünkhöz, mert ugyanannyit kaptunk is (74-61). A negyed felénél, 80-68-nál időt kértek a hazaiak, miután Ostojic faulttal együtt szerzett kosarat (82-71). Volt lehetőségünk közelebb kerülni, de Keller kezéből kiesett a labda, Trice középtávolija pedig lecsorgott a gyűrűről. A 37. perc elején Smith hárompontos akciójával tíz pontra zárkóztunk (84-74). Az utolsó percbe kanyarodva Keller közelijével tíz ponton belülre jöttünk, de Tiby hármasa gyorsan visszatolta a különbséget (92-80). A végére még maradt egy Kovács Benedek zsákolás és egy magabiztos 94-80-as hazai győzelem.