Végjátékban győztük le a Sopront

Az alapszakasz záró fordulójában a Sopron KC együttesét fogadtuk. Kemény, kiélezett küzdelem folyt a pályán, de végig volt tartásunk és megérdemelten nyertük meg az összecsapást. A Nyíregyháza kikapott hazai pályán a Falco KC-tól és ezt jelenti, hogy az alsóház éléről, 11. helyről kezdhetjük a középszakaszt.

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 85-84 (23-21, 20-20, 24-23, 18-20)
Zalaegerszeg, Jv: Praksch, Tőzsér, Pozsonyi

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 27/6, Takács, Decosey 19/9, Barnett 14/3, Horti 2, csere: Révész, Holton 8, Parks 15/3, Németh, edző: Emir Mutatpcic

Sopron KC: Mack 13/6, Sitku 5/3, Myers 19/3, Ford 12/6, Montgomery 10, csere: Fazekas 6/6, Takács 3/3, Borisov 16/3, edző: Kostas Flevarakis

A vendégek szerezték büntetőből az első pontot, majd a folytatásban Wilson kapta el a fonalat és a 4. percben kiírhattuk volna a táblára, hogy Wilson-Sopron 10-6. A 6. percben Barnett közelije után egy távolival és egy dupával fordítottak a vendégek, Mutapcic edző pedig időt kért (14-15). Jót tett a rövid szünet és Decosey hármasával és Takács ziccerével vettük vissza az előnyünk (19-15). Nem engedte a Sopron, hogy jobban ellépjünk, sőt a hajrában Borisov egyenlített (21-21). A végén Wilson remek egyéni akciójából szerzett kosárral megnyertük a negyedet (23-21).

Barnett hárompontossal, Sitku zsákolással kezdte a második negyedet, majd Parks közelijével tartottuk a távolságot a Soprontól (28-23). Felváltva estek a kosarak, de minden egyes labdáért és helyzetért meg kellett küzdeniük a fiúknak (33-28). Némi megtorpanás után a 15. percben Wilson szerzett egy utolsó másodperces közelit, majd a másik oldalon Fazekas szintén utolsó pillanatos dobása ült (35-31). Feszült hangulatúra sikerült a félidő hajrája. Mindkét együttes nagyon akart, de sok hibával játszottak. A 19. percben Fazekas újabb utolsó másodperces hármasa után időt kértünk (40-38). Fél perc volt hátra a nagyszünetig, amikor Decosey hármasa ült a soproni gyűrűben, de a vendégeknek is volt még válasza, hiszen Takács is hintett egy távolit (43-41).

Hiába kezdtünk Wilson duplájával Mack hármasaival és Myers közelijével pillanatok alatt fordított a Sopron (45-49). Időkéréssel próbáltuk megtörni a vendégek lendületét, de Ford is hármast szerzett (46-52). Gyors passzokkal mozgatta a védelmünket az SKC, amit nehezen tudtuk lábbal követni. A 25. percben Wilson és Decosey kosaraival zárkóztunk, majd labdát szereztünk és Barnett közelijével már csak egy pont volt a hátrányunk (56-57). Myers gyorsan tüzet oltott egy duplával, majd a következő támadásunknál odaütött Wilsonnak és reklamálásért egy technikait is kiharcolt magának. Wilson pedig három sikeres büntetővel egyenlített (59-59). A közönségnek is megjött a hangja, érezték segíteni kell a fiúknak. A 27. percben Wilson közelijével újra nálunk volt az előny (61-59). A játékrész hajrájában Mack kétszer is egyenlíthetett volna, de kihagyta a büntetőit. Az utolsó percen belül Parks közelije után labdát szereztünk, de gyorsan eladtuk és Montgomery zsákolásával közel maradt a Sopron (67-64).

Hosszú idő után szerzett kosarat Holton, majd Mack kosara után Parks volt eredményes (71-66). Feszült volt a hangulat, a padok minden kétes ítéletet hevesen kifogásoltak. Parks és Wilson vitte előre csapatunkat (76-68). Borisov találta meg a dobóformáját és gyorsan öt pontot tett a közösbe (76-71). A negyed felénél technikait kapott a soproni pad és visszaállt a nyolcpontos különbség (79-71). Borisov ismét villant és faulttal együtt szerzett kosarat. Sok volt még hátra és egyre jobban közelített a Sopron (79-76). Myers büntetőkkel egyenlített, Decosey pedig egy nagyon távolival vette vissza a vezetést (82-79). Kettő perc volt vissza, amikor Borisov újabb közelit szerzett (82-81). Az utolsó percen belül Myers triplával egyenlített (84-84). Horti Bálint 9 másodperccel a vége előtt büntetőzhetett, de csak egyet értékesített (85-84). Jó védekezéssel sikerült megnyernünk ezt a heroikus csatát.

A találkozó végén a lelátóról megérdemelten szólt a Szép volt fiúk!