Az alapszakasz utolsó körében a DEAC vendégeként lépett pályára csapatunk.

DEAC-Zalakerámia-ZTE KK 83-71 (23-18, 23-23, 18-11, 19-19)
Debrecen, Jv.: Földházi, Gál, Mészáros.

DEAC: Jones 18/3, Martinic 13/3, Bognár 13/3, Lilov 13/6, Armwood 15. Csere: Lauderdale 6, Velkey 5/3, Molnár-. Edző: Berényi Sándor.

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 7/3, Vaughn 19/15, Benke 16/3, Szabó 2, Radic 12. Csere: Horváth 6/6, Mohácsi-, Mikovic 9/3, Doktor-. Edző: Bencze Tamás.

Nem voltunk elég élesek a találkozó elején és Armwood és Bognár pontjaival ellépett a DEAC (10-4). Lilov zsákolása után Bencze Tamás időt kért. A változás sajnos nem jött, csak Jones hármasa (15-4). A 6. percben Vaughn hármasával és Benke pontjaival zárkóztunk. Vaughn újabb távolijával három pontra feljöttünk a negyed hajrájában (19-16). A negyed végén Jones és Lauderdale pontjaival tartotta előnyét a hazai csapat (23-18).

A második negyed Martinic és Horváth triplaváltásával indult, majd az irányító remeklésével növelte előnyét a DEAC (32-23). Részünkről Vaughn és Kinney triplája jelentett némi gyógyírt, de így is 4 ponttal még a hazaiak vezettek a negyed felénél (35-31). A 16. percben Szabó és Benke pontjaival egyenlítettünk, majd Mikovic hármasával először vezettünk a mérkőzésen (38-39).A negyed végét sajnos elrontottuk, pontatlanul támadtunk,amit a hazaiak kihasználtak és ötpontos előnyt szereztek (46-41).

Lilov hármassal köszönt be a nagyszünet után, majd Mikovic és Benke pontjaival zárkóztunk (49-45). Akadoztak a támadásink ismét és a Jones Lilov páros pontjaival tíz pontra tornászta a különbséget a DEAC (62-52). A negyed végén sem sikerült közelebb férkőznünk ellenfelünkhöz, így magabiztos hazai vezetéssel zárult a játékrész.

A záró felvonás elején Vaughn két perc alatt hét ponttal terhelte meg a debreceniek kosarát, de sajnos a különbség tovább nőtt a csapatok között. A negyed felénél Armwood zsákolásánál már 16 ponttal vezetett a DEAC (75-59). Benke és Radic pontjaival tíz ponton belülre zárkóztunk, de Vekey hármasa visszalökött bennünket a valóságba. ezen az estén a pontosabban és egységesebben játszó Debrecen nyert.

Bencze Tamás: - Az egész meccset tekintve megérdemelt hazai győzelem született. Az első negyedben nem találtuk a védekezésünk, álmosak voltunk. A kezdeti sokk után sikerült visszaküzdenünk magunkat, de a döntő pillanatokban nem megfelelő döntéseket hoztunk. Hiába szedtünk több támadólepattanót, az eladott labdáink megbosszulták magukat.

A forduló eredményei után csapatunk a 7. helyen zárta az alapszakaszt. A középszakaszban a 6-10 helyezettel – Atomerőmű, Pécs, Kaposvár, Szeged – játszunk a legjobb nyolcba kerülésért.