Vereséggel zártuk az alapszakaszt

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttesét fogadtuk. Kemény, fizikális mérkőzést játszottunk, de rengeteg hibával, aminek végül vereség lett a vége. Az alapszakaszt a negyedik helyen zártuk és hosszú idő után ott lehetünk a rájátszásban.

Zalakerámia ZTE KK- Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68-71 (12-11, 17-26, 25-18, 14-16)
Zalaegerszeg, 1400 néző, JV: Farkas, Minár, Kovács

Zalakerámia ZTE KK: Trice 9/9, O’Reilly 10, Polster 5/3, Smith 14, Ostojic 10/3, csere: Rakicevic 14/6, Keller 6, Csuti, Németh, Zsíros. edző: Sebastjan Krasovec

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Townes 9/6, Klobucar 11, Borisov 6/6, Fazekas 2, Karahodzic 12, csere: Wittmann 10/6, Dramicanin 7, Ivkovic, Kucsera 8/6, Kiss 6, edző: Forray Gábor

Karahodzic zsákolására Polster egy triplával felelt. A 3. perc elején egy gyorspasszos támadás végén ismét Polster volt eredményes (5-4). Mindkét együttes próbálkozott rendesen, de a dobásaik nem igazán ültek. A 4. percben Ostojic büntetőjével egyenlítettünk, de a KTE egy duplával újra visszavette a vezetést (6-8). A 6. percben Klobucart hárompontos kísérlet közben faultolta O’Reilly, de a vendégek légiósa csak egy büntetőt tudott értékesíteni (6-9). A 8. percben Krasovec mester időt kért, mert a támadójátékunk csapnivaló volt. Smith törte meg a gólcsendünket, majd Keller büntetőivel egyenlítettünk (10-10).  A negyed végül Ostojic közelijével sikerült megnyernünk (12-11).

A doboformát a második negyed elején sem találtuk meg, igaz a Kecskemét sem. A 13. perc elején a vendégek két távolival és egy Townes büntetővel kerültek elénk (16-20). O’Reilly villant egy gyorsindításból szerzett közelivel, de azonnal kaptunk is egy kosarat (18-22). A negyed felénél Trice két triplát is szerzett, így megint egyenlő volt az állás (24-24). A KTE egy picivel pontosabban játszott, így folyamatosan nekünk kellett zárkóznunk (26-28). A félidő hajrájában kilencpontos előnyt szorgoskodtak össze a vendégek, amiből csak egy pontnyit tudtunk faragni a nagyszünetig (29-37).

A harmadik negyed elején Keller büntetői után Wittmann szórt távolit (31-40). Sikerült gyors ritmusváltással megzavarni a vendégeket és indításokból kosarat szerezni (35-40). Kecskemét időkérés után is megmaradt a harcos játék. A negyed feléhez közeledve mindkét oldalon ültek a hárompontosok és kiegyenlítődött a játék. Smith faulttal együtt szerzett kosarával és büntetőjével közelítettünk, míg Keller büntetőivel már nálunk volt az előny (46-45). Még nagyobb fokozatra kapcsoltunk és Borisov hármasára 6-0-s futással válaszoltunk, a végén egy látványos Smith zsákolással (52-48). Forray mester időkérése hatásosnak bizonyult, hiszen pillanatok alatt fordított a KTE és egy ponttal előttünk járt a záró negyed előtt (54-55).

A negyedik játékrész elején felváltva estek a kosarak, kiegyenlített játék folyt a parketten, sok hibával tarkítva. A 33. perc elején Kucsera közelije után időt kértünk, majd Smith gyömöszölt a gyűrűbe egy veszni látszó labdát (60-61). Rakicevic középtávolijával vettük vissza a vezetést, majd Smith büntetőivel tartottuk meg a negyed felénél (64-63). A 37. perc elején Rakicevic triplájával próbáltuk leszakítani ellenfelünket (68-63). Egy percre sem lankadhatott a figyelmünk, amikor nem koncentráltunk a KTE kiegyenlített, majd Kucsera távolijával fordított (68-71). Időt kértünk, kicsivel több, mint egy perc volt hátra a találkozóból, de kosarat már nem sikerült szereznünk, így vereséggel zártuk az alapszakaszt.