Visszavágtunk a Szegednek, és győzelemmel zártuk az évet

Az alapszakasz második felét Szegeden kezdte csapatunk, ami egyben az utolsó idei bajnokija volt mindkét együttesnek. A második negyedtől kezdve jól építették fel a fiúk a játékot és csapatként küzdve sikerült visszavágnunk a zalaegerszegi vereségért.

SZTE SZEDEÁK-Zalakerámia ZTE KK 70-74 (27-15, 6-25, 22-16, 15-18)
Szeged, JV: Tőzsér, Söjtöry, Szilágyi

SZTE: Locke 18/9, Balogh 8/3, Mucza 15, Bognár 17/3, Lake 8. Csere. Zsíros 3/3, Cohill, Mayer 1, edző: Nicola Lazic

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay, Paige 10/3, Hicks 19/6, Ostojic 14, Tóth 9, csere: Csuti, Mishula 13/6, Keller, Makkos, Németh 9. Edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Balogh 34’, Lake 37’,

Lekunas nélkül vettük fel a versenyt a házigazda Szeged ellen, míg náluk, az egyik legjobbjuk Woolridge hiányzott.

Jól kezdtük a találkozót, hiszen Tóth Ádám és Ostojic pontjaival 0-5-re vezettünk a 3. perc elején. A negyed feléig tartottuk az előnyt, amikor Zsíros hármasával átvette a vezetést a Szeged (10-9). Ez fordulópontnak bizonyult az első negyedben, hiszen innen Locke vezérletével fokozatosan lendűlt játékba a házigazda és állva hagyták csapatunkat. Nem sikerültek a dobásaink és védekezésben sem tudtunk elég harcosak lenni, hogy megállítsuk a szegedi támadásokat. Az utolsó másodpercben Locke hármasa is beakadt, így 27-15-re nyerte a negyedet a SZTE.

A második negyed elején összeszedettebb játékot mutatott csapatunk és Németh és Paige pontjaival elkezdtük csökkenteni a hátrányunkat. A Szeged nem találta a ritmust és sikerült őket annyira kizökkenteni, hogy hat percig nem találtak a gyűrűnkbe, míg mi 9-0-át futottunk (27-24). Bognár törte meg a hazai góltalanságot, de ezzel szemben Mishula egymás után két távolit is elsüllyesztett a szegedi gyűrűben. A 18. percben Ostojic és Hicks kosaraival átvettük a vezetést (33-34). A hazai leolvadás tovább folytatódott, Hicks pedig előbb egy duplával, majd egy triplával toldotta meg pontjainkat, és hétpontos előnnyel mehettünk pihenőre (33-40).

A nagyszünet után is jól kaptuk el a rajtot és három perc elteltével 2-8-as sorozattal tíz pont fölé növeltük az előnyünket (36-48). A negyed feléhez közeledve visszaesett a játékunk, amit a hazaiak jól használtak ki és ledolgozták hátrányukat. Úgy tűnt a játékrész végére némileg elfogyunk, hiszen a 28. percben Mucza pontjaival átvette a vezetést a Szedeák (55-52). De nem így történt, hiszen Hicks és Ostojic pontjaival újra nálunk volt az előny (55-56).

Harcosan kezdtük a záró negyedet és Tóth közelijével, Ostojic zsákolásával és Hicks ziccerével léptünk el ellenfelünktől (55-62). Működött a védekezésünk és a hazaiak hibáit pontokkal büntette csapatunk (55-64). Valamelyest megtört a lendületünk a negyed feléhez közeledve és négy pontra feljött a Szeged (61-65). Németh közelijével mozdultunk előre. Kevés volt már hátra és nagyon kapkodott mindkét csapat, sok volt a hiba a játékukban. Az utolsó percbe 65-69-el mentünk bele. Két büntetővel, egy kosárnyi különbségre zárkózott a Szeged, de Hicks idegei rendben voltak és szinte a támadóidő lejárta előtt szerzett hárompontost (67-72). 20 másodperccel a vége előtt Bognár büntetőjével és közelíjével ismét két pontra jött fel a házigazda (70-72). Hat másodperccel a vége előtt Mishula ellen szabálytalankodtak a szegediek, ukrán légiósunk pedig nem hibázott a büntetővonalról, ami a győzelmet jelentette csapatunknak (70-74).