Visszavágtunk az Oroszlánynak!

A 16. fordulóban vegyes érzelmekkel és esélyekkel utaztunk el Oroszlányba. A fiúk mindenre rácáfoltak és több mint 200 pontos mérkőzésen sikerült legyőznünk a házigazdánkat.

OSE Lions-Zalakerámia ZTE KK 104-115 (21-29, 25-31, 28-34, 30-21)
Oroszlány, Jv: Praksch, Tóth, Ádám

OSE Lions: Abell 20/3, Illés 5/3, Rizvic 6, Bozovic 19, Hayes 6, csere: Mohácsi 21/12, Washington 20/6, Zsíros 7/3, Garamvölgyi -, Demeter-, edző: Sebastjan Krasovec

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 18/6, Johnson 27/9, Williams 20/12, Szabó 19/9, Agafonov 18, csere: Simon 8/6, Djuric 3/3, Doktor 2, Gulyás-, edző: Heinrich Róbert

Felváltva szereztek kosarat a csapatok a második percig, amikor Williams és Szabó triplájával és duplájával 10-0-át rohanva átvettük a vezetést (6-14). Abell törte meg a hazai góltalanságot, de egyből jött a válasz Bibbins és Johnson kezéből (8-18). A hazaiak nehezen ébredtek a jó kezdésünk okozta sokktól és csak momentumaik voltak az első negyedben. A hajrában Johnson és Bibbins pontjaival tartottuk a távolságot ellenfelünktől, majd Djuric és Doktor is beletett egy –egy közelit a közösbe (21-29).

A második negyedben sem lankadt a dobókedvünk, igaz a védekezésünk (ellenfelünké sem) most sem volt az igazi. Rizvic közelijére Johnson, majd Williams tripla érkezett (25-35). Szabó Zsolt is elemében volt és fontos pontokkal segítette csapatunkat. A 13. perc elején Agafonov és Johnson kosaraival már 14 ponttal vezettük (27-41). Rizvic büntetőire Szabó triplával felelt, majd Abell közelije után Bibbins is távolit szerzett (31-47). A 16. percre Abell és Bozovic jóvoltából tíz ponton belülre zárkózott az OSE (36-47). Újra Szabó keze sült el és egy triplával és duplával növelte pontjainkat (41-54). Abell és Zsíros tartotta a lelket a hazaiakban, de a negyed végén Agafonov és Bibbins találataival elértük a 60 pontot a félidőben (46-60).

A nagyszünet után, ha lehet mondani, még egy lapáttal rátettek a fiúk, hiszen három perc alatt állva hagytuk a hazaiakat és 20-3-at rohantunk (49-80). A 24. percben Bozovic törte meg a hazai gólcsendet. Simon triplája után újra Bozovic volt eredményes, majd a félidő felénél, Mohácsi triplájánál időt kértünk (58-83). A rövid szünet után egy kicsit visszaesett a játékunk, amit a hazaiak egy 7-2-es futással büntettek (65-85). A 27. percben Johnson közelijével lendültünk újra játékba, majd Bibbins egy triplával Agafonov pedig egy duplával segítette előrébb csapatunkat (67-92). Az utolsó percben Illés és Mohácsi próbált faragni a hazaiak hátrányából, de Bibbins büntetőivel tartottuk a húszpontos távolságot (74-94).

Mohácsi és Johnson váltott triplát a negyedik játékrész elején (77-97). Bozovic 2+1-es akciójával és Mohácsi triplájával csökkent az előnyünk (83-97). Szabó szerzett két gyors közelit és idegenben átléptük a 100-as ponthatárt (85-101). A negyed felénél Johnson szerzett triplát, majd Washington duplája után Simon szerzett egy közelit, majd röviddel később egy triplát is (90-109). A hajrában visszaesett a játékunk és Washington tripláival az OSE is elérte a 100 pontot (100-113). A végén Washington büntetőire Williams-nek még volt válasza és így alakult ki a 104-115-ös végeredmény.

Csapatunk az első perctől kezdve irányította a mérkőzést, és ha jó védekezést nem is, de remek 66.7 %-os dobóformát mutatva visszavágott az OSE-nak a hazai pályán elszenvedett vereségért.

Fotó: Bálizs Zsuzsa és Juhász Zoltán